Festiwal FotoCamp 2019
3 cze 2019 13:19

12 czerwca startuje festiwal fotograficzny FotoCamp 2019. To już II edycja wydarzenia organizowanego przez fotografów magazynu „National Geographic Polska”, które w jednym miejscu skupia najbardziej znanych fotografów związanych z tym kultowym wydawnictwem. Przez 5 dni, u stóp Karkonoszy, będzie można uczestniczyć w serii spotkań i warsztatów z twórcami, którzy opowiedzą m.in. o swoich podróżach, początkach przygody z fotografią, roli fotoreportażu czy wyzwaniach w pracy fotografa prasowego. Gośćmi tegorocznej edycji będą m.in.: Marcin Jamkowski, Maciek Moskwa, Tomasz Tomaszewski czy Marcin Zaborowski.

Uczestnicy FotoCampu będą mieli również okazję przetestować szerokie portfolio najnowszego sprzętu fotograficznego. W strefie Canon będzie można sprawdzić w działaniu profesjonalne lustrzanki i obiektywy oraz najnowszą serię pełnoklatkowych bezlusterkowców serii EOS R: EOS R, EOS RP i dedykowane obiektywy RF. Z kolei uczestnicy programu CPS będą mogli na miejscu m.in. przeczyścić matrycę, zaktualizować oprogramowanie, sprawdzić przebieg migawki oraz wykonać podstawowe regulacje. Osoby, które jeszcze nie są uczestnikami programu CPS, mogą bezpłatnie zarejestrować się na stronie https://www.canon.pl/pro/canon-professional-services.

Podczas festiwalu będzie można spotkać się np. z Marcinem Zaborowskim, fotografem dokumentalnym, który z „National Geographic” współpracuje od 2009 r. Zdobywca Grand Press Photo w 2014 i 2018 r. poprowadzi warsztaty z fotografii eventowej. Za materiał do ćwiczeń posłuży sam FotoCamp. Ale lista tegorocznych gości wydarzenia prezentuje się naprawdę imponująco. Znajdziemy na niej m.in. takie nazwiska jak: Arcimowicz, Brzoza, Młodkowski, Nowacki, Kinowska, El Tanbouli, Sikora, Tomaszewski, Grzędziński, Pawłowski, Bielatowicz, Wolański, Moskwa, Kosicki, Nurkiewicz, Magdalena i Maks Rigamonti, Skawiński, Lazar, Kowalski, Furman, Popiel, Jamkowski, Markowski, Branicki, Kordys, Śmiejek, Szurkowski, Franko, Wieteska czy Zych. Słowem – crème de la crème fotograficznego świata.

Uczestnicy festiwalu będą mogli wybierać między spotkaniami na dużej scenie, gdzie będą odbywać się prelekcje, a bardziej kameralną formą spotkań kilkunastoosobowych (warsztaty) czy nawet indywidualnych konsultacji. Wszystko to w nowoczesnym kempingu Camp66, zapewniającym uczestnikom duży komfort.

Luźna konwencja festiwalu zakłada także wieczorne rozmowy przy ognisku i dodatkowe niespodzianki w postaci koncertów czy praktyki jogi z mistrzem Pawanem Padneyem.

Więcej informacji pod linkiem www.fotocamp.pl

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

cript>