Antalis i Mondi zawarli ogólnoeuropejską umowę dystrybucyjną
4 cze 2019 09:39

Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na niepowlekane papiery premium z recyklingu, Antalis - europejski dystrybutor papierów, produktów opakowaniowych oraz produktów Visual Communication - rozpoczyna dystrybucję poszerzonej gamy produktów Mondi NAUTILUS.
Wszystkie papiery graficzne w nowej gamie Mondi NAUTILUS są niepowlekane i wykonane w 100 proc. z makulatury. Są zgodne z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju oraz posiadają certyfikat FSC i oznakowanie ekologiczne UE.
NAUTILUS SuperWhite to w 100 proc. makulaturowy papier niepowlekany o wysokim stopniu bieli (CIE 150).
NAUTILUS Classic to niepowlekany, w 100 proc. makulaturowy papier o naturalnym odcieniu papierów z recyklingu (CIE 112), posiadający certyfikat Blue Angel.
Obie linie papierów zapewniają najwyższą jakość, zmniejszone pylenie oraz optymalną ochronę maszyn.
• Nadają się do aplikacji czarno-białych, a także kolorowych

• Testowane na maszynach Xerox, Canon, Konica Minolta, Ricoh, Kodak
W ciągu ostatnich dwóch lat popyt na papiery z recyklingu stale rośnie. Popyt ten jest zaspokajany przez producentów reagujących na rosnącą troskę o efektywniejsze wykorzystanie zasobów naturalnych oraz ponowne wykorzystanie surowców. Papiery z recyklingu doskonale pasują do rozwijającej się na całym świecie inicjatywy 3R (Re-duce, Re-use, Re-cycle). Dzięki nowej umowie dystrybucyjnej Antalis wzmocni swoją pozycję lidera w dostarczaniu zrównoważonych ekologicznie produktów na rynek.
„Jesteśmy zadowoleni z nowej umowy dystrybucyjnej. Wraz z zakończeniem produkcji asortymentu papierów makulaturowych Arjowiggins Graphics musieliśmy znaleźć alternatywę dla naszych klientów. Wierzymy, że Mondi posiada odpowiedni asortyment produktów i usług, aby stać się liderem rynku w segmencie niepowlekanych papierów z recyklingu. Posiada także duże doświadczenie w tworzeniu rozpoznawalnych marek. Jesteśmy przekonani, iż marką NAUTILUS możemy promować korzyści płynące z używania papierów z recyklingu” - mówi Xavier Jouvet, dyrektor ds. marketingu i zakupów Antalis International.

Antalis posiada globalną obecność na rynku, silne powiązania z agencjami oraz właścicielami marek. Pomoże nam to przyspieszyć przyjęcie przez użytkowników produktów NAUTILUS i tym samym rozpowszechnić rozwiązania zrównoważone ekologicznie. Współpracując ze sobą, możemy jeszcze bardziej rozwinąć rynek graficznych papierów makulaturowych” - komentuje Johannes Klumpp, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży papierów niepowlekanych w Mondi Group.

Na rynku krajowym Antalis Poland będzie wyłącznym dystrybutorem produktów Mondi NAUTILUS. Zawarcie tej umowy potwierdza zaufanie do firmy Antalis oraz udowadnia jej silną pozycję w branży. Włączenie do oferty produktów Mondi NAUTILUS pozwoli nam dalej rozwijać naszą sprzedaż produktów recyklingowanych i pomagać naszym klientom w realizacji ich strategii CSR” - komentuje Christophe Hunaut, dyrektor zarządzający regionu CSEE oraz Antalis Poland Sp. z o.o.

Opracowano na podstawie informacji firmy Antalis

cript>