Sztance rotacyjne Rollem Insignia w ofercie firmy Avargraf
5 cze 2019 10:28

Firma Avargraf - dostawca nowych i używanych maszyn, a także materiałów poligraficznych - rozszerza portfolio rozwiązań dla drukarń. W jej ofercie pojawiły się sztance rotacyjne Insignia, produkowane przez Rollem International. Urządzenia te dedykowane są różnej wielkości drukarniom, zarówno offsetowym, jak i cyfrowym.

Insignia to – jak podkreśla Avargraf - najnowsza, najbardziej wszechstronna linia urządzeń, które firma Rollem International przedstawiła w swojej 50-letniej historii. Te arkuszowe sztance rotacyjne z magnetycznymi cylindrami mają – co zaznaczają korzystające z nich firmy – potencjał, by otwierać nowe rynki, pozwalać na pozyskiwanie nowych klientów oraz realizować nowe produkty, a także skracać czasy narządu, podnosić wydajność produkcji i zwiększać różnorodność wykonywanych prac. Dzięki wszechstronności linii Insignia – co potwierdzają ich użytkownicy – mogą oni oferować swoim nowym oraz dotychczasowym klientom nieograniczoną liczbę nowych produktów.

Maszyny mogą być wykorzystywane m.in. do produkcji: pudełek, etykiet, teczek, zaproszeń, zawieszek na drzwi, kart lojalnościowych, biletów, wejściówek, naklejek, POS-ów, magnesów.

Linia Insignia składa się obecnie z kilku modeli, uwzględniających różne formaty maksymalne - od 510x380 do 760x610 mm. Wszystkie – co podkreśla Jakub Szczepaniak, product manager w firmie Avargraf - charakteryzują się szybkimi czasami narządu oraz niezwykle prostą obsługą i konserwacją; mają też prostą i solidną konstrukcję, która wpływa na bezawaryjną pracę.

Aby w pełni sprostać potrzebom użytkowników, wszystkie maszyny serii Insignia są konfigurowalne pod względem zastosowanych rozwiązań oraz opcji dodatkowych takich jak m.in. zróżnicowane systemy wykładania wyciętych użytków i dobór cylindrów magnetycznych. Do wyboru są dwie podstawowe konfiguracje, z których jedna obejmuje parę cylindrów magnetycznych w układzie góra/dół lub kombinację jednego cylindra magnetycznego oraz jednego cylindra, który pełni funkcję stabilnej podstawy dla sztancowanego materiału. Kolejną opcją jest tu sposób zamontowania cylindrów. Dla użytkowników, którzy przede wszystkim chcą nacinać papiery, przeznaczone jest rozwiązanie ze zmienną odległością cylindrów – pozwala to na zastosowanie tych samych wykrojników dla materiałów o różnej grubości. W przypadku pozostałych zalecana jest konfiguracja, w której odległość pomiędzy cylindrami jest stała.

Maszyny z linii Insignia mogą wycinać, nacinać, bigować, perforować dowolne materiały w przedziale gramatur 400-550 g/m2 (w zależności od modelu). Dodatkowo mogą one pracować w linii ze składarko-sklejarką. Dzięki takiemu systemowi produkcja składanych i klejonych opakowań z zadrukowanego arkusza może być obsłużona przez jednego operatora, co – jak zapewnia także ich dostawca – pozwala ograniczyć jej koszty oraz znacznie zwiększyć wydajność. Uzyskana w ten sposób składarko-sklejarka w linii z maszyną Insignia może pracować zarówno z pojedynczymi, jak i z wieloma użytkami równolegle.

Wykładanie z maszyny może być realizowane na dwa sposoby: poprzez sztaplarkę wykładającą na wysoki stos, co jest świetnym rozwiązaniem do typowych palet lub wózków, bądź też przez wykładanie strumieniowe z zespołem separacji ścinek od gotowych użytków.

Użytkownicy maszyn Insignia, których stale przybywa, doceniają wiele zalet tych urządzeń, m.in.: krótki czas narządu; funkcje maszyny, które pozwalają na rozszerzenie portfolio oferowanych produktów; łatwość obsługi pozwalająca na szybkie przeszkolenie operatorów; prędkość do 5000 tys. ark./h; nieograniczoną liczbę kształtów i wielkości nacinania, sztancowania, bigowania i perforowania. Doceniają również fakt, że maszyny te, w 100 proc. wykonane w Stanach Zjednoczonych, są przystosowane do potrzeb drukarń i introligatorni każdej wielkości.

Więcej informacji na temat sztanc rotacyjnych Rollem Insignia można uzyskać kontaktując się z firmą Avargraf, która jest wyłącznym przedstawicielem tej marki w Polsce. Filmy przedstawiające pracę maszyn można obejrzeć na stronie www.facebook.com/avargraf oraz na stronach:

film 1: https://www.youtube.com/watch?v=lWnsV85Ahas;

film 2: https://www.youtube.com/watch?v=0PMLaNy1fP8).

 

Opracowano na podstawie informacji firmy Avargraf

error: Kopiowanie zabronione!
cript>