Jeden z pierwszych w Polsce Latex R2000 w Drukarni Print Hero
7 cze 2019 15:34

Drukarnia Wielkoformatowa Print Hero działa w branży reklamowej od ponad 10 lat. Posiada własny park maszynowy, halę produkcyjną oraz urządzenia do procesu wykończeniowego. Tak rozbudowane wyposażenie pozwala prowadzić całą produkcję w obrębie własnej firmy: od koncepcji, poprzez projekt, jego wydruk, aż po realizację montażu. Drukarnia posiada już bogaty park maszyn HP (HP XP 5100, HP Latex 1500, HP Latex 3200, HP FB750), a także ploter tnąco-bigujący Esko Kongsberg oraz trymer tnący marki Fotoba XLD 170 WP. Od maja br. dołączył do nich najnowszy model serii lateksowej HP Latex R2000 i tym samym wzbogacił możliwości produkcyjne Print Hero m.in. o ekologiczny druk na podłożach płaskich. Jest to druga zainstalowana w Polsce maszyna z serii R2000.

Pierwsza hybrydowa technologia druku HP Latex oferuje zarówno druk na roli, jak i na podłożach płaskich przy użyciu atramentów HP Latex. Seria R zapewnia niezrównaną jakość druku na całej gamie sztywnych podłoży do 2,5 m szerokości takich jak: pianki, spienione PVC, tektury, tworzywa sztuczne, aluminium, drewno oraz szkło. W przeciwieństwie do technologii druku UV, która tworzy grubą warstwę atramentu całkowicie przykrywającą podłoże, atramenty lateksowe HP na bazie wody zachowują wygląd i wykończenie mediów oraz zapewniają bezwonne wydruki, które są bezpieczne dla środowiska zarówno podczas drukowania, jak i późniejszej ekspozycji. Niewątpliwą zaletą nowej maszyny z serii R jest druk kolorem białym, który wraz z upływem czasu nie żółknie i zachowuje wysoką jakość połysku. Dzięki temu wydruki, szczególnie na ciemnych i wymagających podłożach, znacznie dłużej zachowają pożądany wygląd i przede wszystkim będą trwalsze.

„Maszyny firmy HP dają nam wiele możliwości produkcyjnych – co istotne, nie ogranicza nas zapach wydruku, na który duża część klientów zwraca uwagę. Wydruki z HP Latex mogą być stosowane w miejscach użyteczności publicznej i jest to ich dodatkowy atut. To, co było dla nas ważne, to wzbogacenie parku maszynowego o wielofunkcyjną maszynę, która nie tylko pozwala na druk z R2R, ale też na materiałach płaskich. Dzięki temu możemy wzbogacić portfolio naszych wydruków i proponować naszym klientom ich zupełnie nową jakość. Dlaczego wybraliśmy Digiprint? Są od lat naszym sprawdzonym partnerem, zawsze można liczyć na ich fachowe wsparcie i wiedzę czy sprawną reakcję serwisową. Mamy za sobą już sprawdzoną współpracę przy instalacjach rolowych Latexów, Kongsberga czy Fotoby, w związku z tym wybór był naturalny” – mówi Seweryn Piotrowski, dyrektor ds. optymalizacji procesów biznesowych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Digiprint

error: Kopiowanie zabronione!