Maszyny introligatorskie z oferty Grafmasz w drukarni Madimo
17 cze 2019 12:23

Drukarnia Madimo działa w Poznaniu, w obecnym kształcie, od 2013 roku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy poczyniła szereg inwestycji w rozbudowę własnego zaplecza introligatorskiego. Wśród zakupionych urządzeń znalazło się 5 rozwiązań z oferty firmy Grafmasz. Jak mówi w rozmowie właściciel drukarni, Marek Nawrocki: „Od początku działalności postawiliśmy na solidnego partnera w zakresie dostaw urządzeń introligatorskich, firmę Grafmasz z Opatowa. W Madimo przywiązujemy olbrzymią wagę do staranności realizowanych zleceń, za każdym razem zapewniając pełen serwis oraz nadzór. Nie byłoby to możliwe bez fantastycznego zespołu ludzi oraz sprawdzonego sprzętu, który od lat zapewnia nam komfort pracy. W kwietniu zeszłego roku  nasza drukarnia zakupiła krajarkę hydrauliczną GRAFMASZ G73 H, która zastąpiła pracującą wcześniej w drukarni krajarkę starszej generacji. Kolejne poczynione inwestycje to zakup bigówko-perforówki automatycznej Cyklos AIRSPEED 450 z modułem falcującym Trifold 360, zszywarko-falcerki KASFOLD 640 oraz perforatora elektrycznego GBC w najnowszej wersji Magnapunch PRO. Zakup każdego z urządzeń był poprzedzony dokładną analizą ich parametrów i możliwości w odniesieniu do potrzeb drukarni.”

Bigówko-perforówka GPM 450 AIRSPEED nie tylko znacząco przyspieszyła realizację zleceń wymagających bigowania, ale również perforacji przerywanej prostopadłej i krzyżowej. Dodatkowo dzięki modułowi falcującemu Trifold, który pracuje w linii z bigówką, znacząco wzrosła wydajność w zakresie produkcji folderów łamanych na pół, w Z i C drukowanych na grubszych podłożach – urządzenia umożliwiają obróbkę arkuszy o grubości nawet do 350 g/m2 i są obsługiwane przez jednego operatora.

Zszywarko-falcerka KASFOLD 640 obsługuje szeroki zakres formatów. Urządzenie umożliwia obróbkę arkuszy w formacie od 148x210 mm do 320x640 mm, maksymalna grubość broszury to nawet 25 arkuszy 80 g/m2. Dzięki temu drukarnia zyskała możliwość szybkiej produkcji broszur, które dotychczas były szyte na standardowym zszywaczu elektrycznym nie tylko w standardowych formatach, ale również w formacie 320x320 mm.

Perforator Magnapunch PRO wyróżniają mocna konstrukcja i bardzo prosta obsługa. Mimo że jest to urządzenie nastołowe, jest ono napędzane poprzez koło zamachowe, które zamienia energię elektryczną na energię kinetyczną. Jest ono wyposażone w szereg narzędzi perforujących otwory o różnych kształtach i rozstawie pod różne rodzaje opraw. Ich wymiana zajmuje kilka sekund, co jest szczególnie istotne przy obróbce introligatorskiej dużej ilości zróżnicowanych zleceń w niskich nakładach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz

error: Kopiowanie zabronione!
cript>