Konsultacje z pracownikami UPM Plattling zakończone
24 cze 2019 13:37

Firma UPM zdecydowała się trwale wyłączyć maszynę PM10 w zakładach produkcyjnych UPM Plattling w Niemczech. Działania mają na celu dalsze zwiększanie konkurencyjności kosztowej branży papierniczej  oraz zmniejszenie produkcji papieru powlekanego wytwarzanego z masy mechanicznej  w Europie o ok. 155 mln ton. Decyzja opiera się na planie restrukturyzacji ogłoszonym w kwietniu br. 

Proces konsultacji z pracownikami został przeprowadzony zgodnie z lokalnymi przepisami i jest obecnie sfinalizowany. Maszyna PM10 w Plattling zostanie wyłączona w połowie lipca br., w następstwie czego konsekwencjami ww. zamknięcia zostanie dotkniętych 155 osób. Produkcja papieru na pozostałych maszynach w zakładach w Plattling będzie kontynuowana.

„Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla pracowników naszych zakładów w Plattling. Cieszymy się, że konstruktywny i uczciwy proces konsultacji doprowadził do uzgodnień umożliwiających zmniejszenie negatywnych skutków tego zamknięcia. Jest nam bardzo przykro, że musieliśmy podjąć taką decyzję, ale jesteśmy przekonani, że w dłuższej perspektywie będzie ona wspierać konkurencyjność zarówno biznesu UPM Communication Papers, jak i pozostałych aktywów w zakładach produkcyjnych UPM Plattling Dyscyplina i zaangażowanie naszych pracowników w Plattling w trakcie tego procesu były godne podziwu - powiedział Ruud van den Berg, senior vice president, Magazines, Merchants and Office Business, UPM Communication Papers”.

Na podstawie informacji firmy UPM opracowała AP

error: Kopiowanie zabronione!
cript>