Fujifilm wprowadza nowy model subskrypcyjny systemu XMF
26 cze 2019 09:00

Maksymalizacja wydajności dzięki stabilnemu workflow i automatyzacji ma zasadnicze znaczenie dla każdej nowoczesnej firmy drukarskiej, która chce pozostać rentowna i konkurencyjna. Jednak znaczny koszt nowego oprogramowania może być wygórowany dla wielu firm, zwłaszcza tych mniejszych. Firma Fujifilm oferuje kompleksowe rozwiązanie XMF Workflow jako usługę subskrypcji. Stanowi ona część nowej inicjatywy firmy PlateSense, ale jest także dostępna jako samodzielna subskrypcja, dzięki czemu system XMF jest dostępny dla szerokiego grona nowych klientów.

John Davies, group product manager, Workflow, Fujifilm Graphic Systems Europe, wyjaśnia: „Usługa subskrypcji Fujifilm XMF jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Wiele firm drukarskich jest niezadowolonych ze swojego obecnego rozwiązania w zakresie  kontroli przepływu pracy, ale ma trudności z uzasadnieniem znacznych kosztów początkowych inwestycji w całkowicie nowy system. Udostępniając XMF w ramach subskrypcji, firmy drukarskie zyskują wszystkie zalety światowej klasy rozwiązania workflow za przystępną opłatę miesięczną. Korzyści, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw o niższych obrotach, będą znaczne”.

Koncepcja ta jest rozwinięciem innowacyjnego programu PlateSense Fujifilm zapoczątkowanego w 2018 r., w którym sprzęt do przygotowania procesów produkcji może być wynajmowany, a nie kupowany bezpośrednio, a produkcja płyt może być w pełni zarządzana przez Fujifilm za określoną miesięczną opłatą. W przypadku wielu maszyn offsetowych możliwość korzystania z systemu XMF w ramach subskrypcji w programie PlateSense może zapewnić bardzo opłacalny wzrost wydajności.

„Fujifilm XMF to jedna z najbardziej wszechstronnych platform do zarządzania zintegrowaną produkcją dostępną w dowolnym miejscu - dodaje Davies. - Został on starannie zaprojektowany, aby sprostać bardzo zróżnicowanym wymaganiom produkcyjnym maszyn do druku arkuszowego, druku ze wstęgi oraz cyfrowych, który jest oparty na  technologii Adobe PDF Print Engine. Od samego początku jest ona liderem w łączeniu wielowymiarowej aplikacji Adobe Creative Suite z wydajną i usprawnioną produkcją druku. Nasze rozwiązania do planowania XMF ColorPath i Griffin są już dostępne w ramach subskrypcji, więc widzimy tę nową usługę jako logiczny, następny krok. Cieszymy się, że możemy przynieść wiele korzyści płynących z XMF Workflow szerszemu gronu odbiorców”.

Na podstawie informacji firmy Fujifilm opracowała AP

error: Kopiowanie zabronione!