Roland Keppler przejmuje funkcję prezesa zarządu w Onlineprinters
1 lip 2019 14:31

Onlineprinters, jedna z największych drukarni w Europie, będzie w przyszłości prowadzona przez nowego prezesa zarządu - z dniem 1 lipca Roland Keppler (55) przejmuje kierowanie zarządem przedsiębiorstwa od dr. Michaela Friesa, który po pięciu latach prowadzenia firmy podejmuje nowe wyzwania. Dzięki swojej dotychczasowej działalności Roland Keppler dysponuje ugruntowaną wiedzą w zakresie rozwoju przedsiębiorstw oraz internacjonalizacji firm specjalizujących się w usługach dla biznesu. Nowy prezes będzie kontynuował dalszy rozwój Grupy Onlineprinters oraz zwiększał konsekwentne ukierunkowanie na potrzeby klienta. Roland Keppler będzie zarządzał przedsiębiorstwem wspólnie z CCO Christianem Würstem oraz CFO Dirkiem A. Müllerem.

W swojej karierze zawodowej Roland Keppler zarządzał wieloma znanymi przedsiębiorstwami, w których znaczną rolę odgrywały digitalizacja modelu biznesowego, zdobywanie nowych międzynarodowych rynków i konsekwentne ukierunkowanie na potrzeby klientów. Ten dyplomowany inżynier organizacji i zarządzania produkcją kierował jako CEO takimi firmami jak „Wynajem samochodów Europcar” oraz przedsiębiorcami oferującymi systemy wspólnego użytkowania samochodów (Carsharing) car2go oraz TUIfly.

„Cieszymy się bardzo, że w osobie Rolanda Kepplera pozyskaliśmy dla Grupy Onlineprinters bardzo doświadczonego managera w obszarze usług dla biznesu. Nada on Grupie świeże impulsy, aby przygotować ją na wyzwania przyszłości i dalej rozwijać nowoczesny model druku internetowego w skali międzynarodowej. Rozległe doświadczenie nowego prezesa pomoże nam rozbudować naszą mocną pozycję rynkową z wyraźnym ukierunkowaniem na potrzeby klientów oraz kontynuować międzynarodową ekspansję”- mówi Walter Meyer, doradca i założyciel Onlineprinters. 

Dr Michael Fries po pięciu latach z dniem 30 czerwca 2019 r. na własne życzenie opuszcza przedsiębiorstwo, aby poświęcić się innym aktywnościom biznesowym. Pod jego kierownictwem przedsiębiorstwo znacznie się rozwinęło, przejęło dwie wiodące na zagranicznych rynkach, europejskie drukarnie LaserTryk oraz Solopress i zdobyło pozycję jednej z największych grup przedsiębiorstw branży e-commerce z obrotem o wartości ponad 200 mln euro.

Rozwój Onlineprinters wspierają od 2016 r. Bregal Unternehmerkapital, jako udziałowiec większościowy oraz Project A Ventures. Od tego czasu wspólnie zainwestowano w digitalizację procesów produkcyjnych oraz wiedzę w zakresie marketingu online. Grupa Onlineprinters mocno rozwija się na rynkach międzynarodowych i działa aktualnie w 30 krajach. Dodatkowo Onlineprinters wprowadziło wiele nowych produktów i wdrożyło wiele życzeń od klientów w postaci nowych ofert czy też portalu dla dużych klientów (Corporate Portal). W ubiegłym roku podatkowym Onlineprinters, w Niemczech znane pod marką diedruckerei.de, wyprodukowało ponad 3,2 mld indywidualnych produktów poligraficznych. Przedsiębiorstwo bardzo wcześnie zmieniło profil działania na zmieniającym się rynku i z doświadczonym zespołem osiągnęło doskonałą pozycję rynkową. „Nadal chcemy dynamicznie rozwijać się na międzynarodowych rynkach, jeszcze bardziej integrować grupę, a dzięki innowacjom pozyskiwać nowych klientów. Cieszę się na czekające mnie zadania”- dodaje Keppler.

Opracowano na podstawie informacji firmy Onlineprinters

cript>