Xeikon konsoliduje swoją działalność w Belgii
1 lip 2019 13:58

Założona w 1988 r. firma Xeikon zapoczątkowała rewolucję w cyfrowym druku pełnokolorowym w dawnym zakładzie produkcyjnym Agfy w belgijskim Mortsel w pobliżu Antwerpii. To tam zbudowała swoją pierwszą maszynę DCP-1, która miała premierę na targach Ipex w 1993 r.

W 2002 r. firma przeniosła swoją główną siedzibę – wraz z działem badawczo-rozwojowym, fabryką oraz centrum innowacji – z Mortsel do nowej lokalizacji w belgijskim Lier. Od 2008 r. siedziba firmy mieści się w holenderskim Eede, tuż przy północnej granicy Belgii.

W ubiegłym roku Xeikon obchodził 30-lecie działalności i 25-lecie druku cyfrowego. Pod hasłem „PastPrintFuture” (PrzeszłośćDrukPrzyszłość) firma szykuje się na nowe otwarcie wspólnie z Flint Group jako nowym właścicielem i z technologią inkjetową jako uzupełnieniem szerokiego portfolio jej cyfrowych rozwiązań. W 2018 r. Xeikon uruchomił w Lier centrum kompetencji (obsługujące zarówno drukarzy inkjetowych, jak i tonerowych) z myślą o wzmocnieniu swoich możliwości w zakresie R&D oraz o utrzymaniu technologicznej przewagi nad konkurencją. Skonsolidowanie działalności w Belgii stanowi więc kolejny, logiczny krok w procesie wzmacniania pozycji firmy jako lidera na rynku wybranych rozwiązań do produkcji cyfrowej.

Benoit Chatelard, który w 2017 r. objął prezesurę w Xeikonie, jest przekonany, że jego firma ma wszelkie podstawy do przeskoczenia konkurencji i dba o to, by była ona we właściwej formie – oraz miejscu – by to osiągnąć: przenosiny do Lier to część stopniowego procesu, który rozpoczął się w styczniu 2019 r. Główne aktywności zostaną tam przeniesione 1 lipca br., zaś na koniec tego roku firma zakończy swoją działalność w Eede. Firma obiecuje, że wszelkie niezbędne informacje na ten temat zostaną przekazane klientom, partnerom i dostawcom w odpowiednim czasie.

Na podstawie informacji Xeikon opracował TK

Na zdjęciu: siedziba Xeikon w Lier

error: Kopiowanie zabronione!