HP nabywa OneFlow Systems
3 lip 2019 11:09

Firma HP poinformowała o kupnie biznesu OneFlow Systems, tym samym stając się właścicielem oprogramowania OneFlow. Aplikacja OneFlow została wstępnie opracowana w celu grupowania zamówień składanych za pośrednictwem portali i stron internetowych dla uzyskania optymalnej ścieżki produkcyjnej, a następnie zestawienia różnych produktów w zamówieniu w jeden pakiet, który finalnie ma być dostarczony do klienta końcowego. Oprogramowanie, początkowo opracowane dla potrzeb firmy Precision Printing, w późniejszym czasie zostało przekształcone w oddzielne przedsiębiorstwo OneFlow Systems, by umożliwić wprowadzenie technologii na rynek innych drukarek cyfrowych. Trzy lata temu OneFlow stał się jedną z pierwszych aplikacji firmy partnerskiej dołączonych do pakietu HP PrintOS dla aplikacji w chmurze. Firma HP, określa oprogramowanie OneFlow jako strategiczne narzędzie dla przepływu pracy w rolowych maszynach Indigo i PageWide. Oprogramowanie pozwala na  bezproblemową produkcję, wykorzystując kody kreskowe do identyfikacji i śledzenia postępów oraz automatyzację konfiguracji urządzeń produkcyjnych, dzięki czemu firma taka jak Precision Printing radzi sobie z tysiącami mikro zamówień dziennie.

„Zapotrzebowanie na proste, skalowalne drukowanie na żądanie stale rośnie wraz z wydawcami i markami, a OneFlow Systems uwydatnia ogromne możliwości produkcyjne drukarek komercyjnych - mówi Santi Morera, dyrektor generalny i szef działu rozwiązań graficznych w firmie HP. - OneFlow Systems uzupełnia nasze wiodące w branży rozwiązania w zakresie automatyzacji przepływu pracy i pomoże nam nadal napędzać dynamikę druku cyfrowego dla klientów”.

Przyjmuje się, że OneFlow Systems będzie nadal działać pod kierownictwem Nigela Watsona i Chrisa Knightona. Nie ogłoszono żadnych warunków finansowych umowy.

Na podstawie informacji opublikowanej na portalu PrintBusiness opracowała AP

cript>