Drukarki Mutoh dla branży sakralnej
8 lip 2019 10:13

Jubileuszowa, XX Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO miała miejsce na Targach Kielce w dniach 10-12 czerwca br. Współczesne technologie druku cyfrowego z powodzeniem odnalazły się na kieleckich targach.

„Nasze urządzenia znajdują zastosowanie nie tylko w typowej poligrafii czy reklamie. Pokazaliśmy, że technologie cyfrowego druku sprawdzają się w różnych gałęziach przemysłu. Jedną z nich jest branża sakralna, co zademonstrowaliśmy na jubileuszowych targach SACROEXPO w Kielcach” - mówi Paweł Stania z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe. - Na targach zaprezentowaliśmy rolowe, wielkoformatowe drukarki inkjetowe, które dla tej branży znajdą szerokie zastosowanie w postaci druku obrazów na płótnach, plakatów, naklejek, murali, fresków czy witraży. Każda grafika prezentowana w miejscach użyteczności publicznej powinna być drukowana ekologicznymi, czyli przyjaznymi dla zdrowia technologiami na równie przyjaznych, czyli niezawierających szkodliwych substancji materiałach. Takie rozwiązania zaprezentowaliśmy w Kielcach. Pokazaliśmy więc drukarkę Mutoh ValueJet 1324X o szerokości roboczej 137 cm oraz dla zainteresowanych nieco węższym formatem kompaktową drukarkę Mutoh ValueJet 628 o szerokości 62 cm - idealną do druku obrazów na płótnach, plakatów, naklejek, transparentów itd.

Na naszym stoisku można było zapoznać się także z urządzeniami do druku bezpośredniego na dewocjonaliach. Tak zwane drukarki „gadżetowe”, np. zaprezentowany model Mutoh ValueJet 626UF, są w stanie zadrukować drewno, szkło, kamień, papier… a nawet świecę!” Mutoh ValueJet 626UF umożliwia zadruk bezpośredni przedmiotów o rozmiarze do 594x483 mm i 15 cm grubości.

Technologia LED-UV daje ogromne możliwości z uwagi na szeroki zakres możliwych do zadruku materiałów. Dzięki utwardzaniu atramentu na strukturze obiektu możliwy jest bezpośredni zadruk wielu materiałów, które nie są w stanie powiązać się z „tradycyjnym” atramentem.

„Dzięki technologii zadruku bezpośredniego LED-UV zaprezentowany Mutoh ValueJet 1626UH ma możliwość druku zarówno na materiałach sztywnych (do 15 mm grubości), jak i na materiałach rolowych takich jak płótno canvas… nawet w kolorze srebrnym. Szerokość robocza tego urządzenia to aż 162 cm” - kontynuuje Paweł Stania.

Mutoh ValueJet 1626UH posiada jedną szybką, stałą głowicę piezoelektryczną. Jest to drukarka 6-kolorowa, w której oprócz kolorów CMYK są także kolor biały oraz lakier.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

error: Kopiowanie zabronione!
cript>