Konica Minolta i MGI przedstawiają i-RIS
8 lip 2019 15:21

W dniach 1 i 2 lipca br. we francuskim Carrieres-sur-Seine firmy Konica Minolta i MGI gościły ponad 500 przedstawicieli branży poligraficznej w ramach wydarzenia Creative Experience. Podczas tego wydarzenia zaprezentowano oficjalnie maszynę Konica Minolta Accurio Label 230 do druku cyfrowego etykiet samoprzylepnych. Przedstawiono także – była to światowa premiera – urządzenie i-RIS do druku i uszlachetniania w linii.

i-RIS jest pierwszym modułem do cyfrowego uszlachetniania połączonym z cyfrową maszyną arkuszową Konica Minolta. Umożliwia on realizację w linii – po druku 4-kolorowym – lakierowania i złocenia na gorąco druków cyfrowych; efekty mogą być płaskie lub wypukłe, z elementami stałymi lub zmiennymi.

I-RIS może być konfigurowany zależnie od potrzeb. Możliwa jest opcja lakierowania z modułem JETVarnish, złocenia na gorąco z modułem iFoil, jest także możliwość dodania zespołu flekso w celu aplikacji primera, a także rozszerzenia gamy papierów kompatybilnych do cyfrowego uszlachetniania o papiery kreatywne i niepowlekane.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

error: Kopiowanie zabronione!
cript>