8. Nadmorski Plener Czytelniczy
16 lip 2019 13:46

Już po raz ósmy miasto Gdynia, spółka Targi Książki oraz Murator EXPO zapraszają na Nadmorski Plener Czytelniczy w dniach od 19 do 21 lipca. W programie spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ponad 60 wystawców oraz liczne atrakcje dla całych rodzin.

Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni to idealne miejsce dla tych, którzy lubią czytać i tych, którzy po książki sięgają tylko czasami. To wydarzenie otwarte dla wszystkich, które łączy elementy kiermaszu książki z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. W lubianym i atrakcyjnym miejscu, na Bulwarze Nadmorskim, a także w Konsulacie Kultury i Gdyńskim Centrum Filmowym organizatorzy czekają na mieszkańców Trójmiasta oraz turystów. W tym roku jak zwykle wyjątkową atmosferę Pleneru tworzyć będą m.in.: Katarzyna Grochola, Eustachy Rylski, ks. Adam Boniecki, prof. Jerzy Bralczyk oraz prof. Lucyna Kirwil, Jakub Małecki, Małgorzata Domagalik, Jacek Fedorowicz, Marek Migalski, Henryka Krzywonos-Strycharska i Krzysztof Strycharski, Eugeniusz Korin. W Gdyni pojawią się też stali goście: Barbara Kosmowska, Marek Przybylik i Stefan Szczepłek. Spotkania z autorami poprowadzą: Ewa Stanek, Jerzy Kisielewski, Piotr Dobrołęcki oraz Tomasz Zapert.

Rozmowy z pisarzami będą się odbywały na plenerowej scenie przy Bulwarze Nadmorskim, a także w Konsulacie Kultury (ul. Jana z Kolna 25) i Gdyńskim Centrum Filmowym (plac Grunwaldzki 2).

Pełny program   

Na gdyńskim bulwarze pojawi się ponad 60 wydawnictw, m.in.: AGORA, Akapit-Press, DEBIT, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Grupa Helion, Media Rodzina, Nasza Księgarnia, Sonia Draga, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK, Wielka Litera, Wydawnictwo MG, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo SQN, Wydawnictwo REA, Wydawnictwo VECTRA.

Swoje wybrane książki zaprezentują także: Pascal, Prószyński i S-ka, WAB, Wydawnictwo Literackie i Marginesy. Bogata oferta wydawców zostanie uzupełniona przez księgarnię BookBook i Księgarnie Świat Książki, które zadbają o to, by każdy znalazł na Plenerze swoje wymarzone książki. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

Zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia szczególnie polecamy wizytę na stoisku Nagrody. Można się tam będzie zapoznać z publikacjami dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych.

Lista wystawców 

Jak co roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, które odbywać się będą w specjalnie wydzielonej strefie dziecięcej.

Zapraszają też na zajęcia plastyczne „Pocztówka literacka”, na których powstawać będą recyklingowe pocztówki dla ulubionych autorów książek i ilustratorów oraz na warsztaty wyplatania papierowej wikliny, które będą świetną okazją, by sprawdzić, jakie cuda można wyczarować ze starej gazety. Organizatorzy Nagrody Literackiej Gdynia oraz pracownicy Miejskiej Biblioteki w Gdyni zapraszają na literackie (i nie tylko) atrakcje przeznaczone dla całych rodzin, w programie m.in.: kolorowanki 3D, malowanie ekotoreb, tworzenie bibliotecznych przypinek i literacka fotobudka.

Więcej informacji na stronie

8. Nadmorski Plener Czytelniczy, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego, Gdynia, od piątku do niedzieli: 19-21 lipca 2019 r.

Godziny otwarcia:

•             w piątek w godz. 12.00-19.00,

•             w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.

Wszystkich miłośników sportów wodnych zapraszamy przy okazji do odwiedzenia 14. Targów Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie w sąsiadującej Przystani Jachtowej „Marina Gdynia”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Murator EXPO

error: Kopiowanie zabronione!