Laakirchen Papier kontynuuje produkcję papieru publikacyjnego
18 lip 2019 11:38

W połowie tego roku spółka Laakirchen Papier AG zainwestowała około 4 mln euro w optymalizację procesu produkcyjnego maszyny papierniczej 11 (PM 11) do produkcji ekologicznych papierów publikacyjnych. Inwestycja ta stanowi zarówno zobowiązanie austriackiego zakładu do kontynuowania produkcji papieru graficznego dla przemysłu poligraficznego, jak i wyraźne wskazanie jego roli jako przedsiębiorstwa przemysłowego o wysokiej odpowiedzialności i dbałości o środowisko naturalne.

Laakirchen Papier AG, która jest spółką zależną Grupy Heinzel, to jeden z wiodących europejskich producentów papierów publikacyjnych. Fabryka produkuje ponad 300 000 ton kalandrowanego, niepowlekanego papieru publikacyjnego do produkcji materiałów reklamowych, czasopism i dodatków do gazet. Około 95 proc. tej produkcji trafia do europejskich drukarń, wydawców, sieci handlowych i producentów katalogów. Mimo że popyt na papiery graficzne stale spada, Laakirchen Papier nadal uważa, że segment ten wciąż oferuje duży potencjał. Wynika to w szczególności z faktu, że na kluczowych rynkach, na których działa Laakirchen Papier, popyt na papiery SC do druku offsetowego rzeczywiście rośnie. W związku z tym nakłady na maszynę papierniczą PM 11 zakładu produkcyjnego w Austrii mają na celu zapewnienie klientom najwyższej jakości produktów i terminowości dostaw.

Laakirchen Papier wydał łącznie około 4 mln euro na optymalizację procesu produkcji maszyny papierniczej PM 11 i w ten sposób zarówno poprawił jej wydajność, jak i uczynił kolejny krok w kierunku produkcji papieru przyjaznej dla zasobów. Maszyna papiernicza PM 11 od 2017 roku produkuje papier SC na bazie papieru w 100 procentach poddawanego recyklingowi, a przejście z włókien pierwotnych na wtórne umożliwiło znaczne zmniejszenie zużycia energii i zmniejszenie emisji CO2 o jedną piątą. Jednakże, aby zarówno zwiększyć wydajność maszyny papierniczej PM 11 poprzez zwiększenie jej prędkości, jak i osiągnąć większą produktywność zakładu, konieczna była modyfikacja stabilizacji arkusza oraz inwestycje w kontrolę i komponenty elektroniczne. „Chcemy być niezawodnym partnerem dla naszych klientów, który oprócz jakości i elastyczności wykazuje również wyraźne zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju - wyjaśnia Franz Baldauf, dyrektor finansowy firmy. - Dzięki inwestycjom optymalizacyjnym możemy zagwarantować najwyższą jakość produktów i niezawodną dostępność urządzeń.” Po czterodniowym przestoju na początku czerwca, maszyna PM 11 wznowiła działalność.

Na podstawie informacji firmy Laakirchen Papier opracowała AN

error: Kopiowanie zabronione!
cript>