eurolaser nagrodzony w konkursie innowacji TOP 100
24 lip 2019 14:48

Firma eurolaser GmbH została jednym ze zwycięzców tegorocznego konkursu TOP 100, którego 26. ceremonia wręczenia nagród odbyła się 28 czerwca br. we Frankfurcie nad Menem. W konkursie TOP 100 niezależne jury analizuje zarządzanie innowacjami średnich przedsiębiorstw i ich sukces na podstawie holistycznych kryteriów naukowych.

eurolaser od 1994 r. opracowuje, produkuje i sprzedaje systemy laserowe do precyzyjnego cięcia tekstyliów, tworzyw sztucznych, akrylu i drewna. Obecnie ponad 1000 systemów firmy jest używanych na całym świecie. Jury szczególnie wyróżniło ofertę firmy w zakresie certyfikacji materiałów. Producenci materiałów wysyłają swoje próbki do centrum aplikacji w Lueneburgu. Tam specjaliści testują właściwości cięcia laserem i określają najkorzystniejsze parametry cięcia. Materiał otrzymuje certyfikat określający jego przystosowanie do obróbki laserowej, a informacje są przechowywane w centralnej bazie danych. Baza danych dostarcza użytkownikom ważnych informacji do ustawiania indywidualnych parametrów cięcia i optymalnej pracy z systemami cięcia eurolaser od samego początku.

Matthias Kluczinski, założyciel i dyrektor zarządzający eurolaser, powiedział: „Ta nagroda jest przede wszystkim wynikiem zaangażowania naszych pracowników. Aby utrzymać naszą siłę innowacyjną, musimy zapewnić atrakcyjne środowisko pracy, otwarte i wspierające rozwój osobisty oraz inicjatywę”.

W sumie nagrodzone firmy planują stworzyć około 18 000 nowych miejsc pracy w latach 2018-2020. Nowe produkty i innowacje stanowią jedną trzecią obrotów tych firm. Jest to wspólne dla wszystkich średnich przedsiębiorstw, które kultywują taką kulturę innowacji. W ten sposób produkty i procesy zmian w firmach są zawsze aktualne i otwarte na nowe warunki oraz podejścia. Jak podaje firma, eurolaser jest również nastawiony na rozwój dzięki nowym produktom i stale rosnącej liczbie pracowników.

Na podstawie informacji firmy eurolaser opracowała AP

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>