Certyfikat ECOLOGO dla atramentów HP
1 sie 2019 15:16

Wodne atramenty do druku na tekturze falistej HP PageWide uzyskały certyfikat UL ECOLOGO, który potwierdza, że spełniają one standardy zrównoważonego rozwoju dla farb drukarskich; tym samym koncern HP został pierwszym producentem rozwiązań do cyfrowego zadruku tektury falistej wyróżnionym w ten sposób.

Certyfikat UL ECOLOGO umożliwia producentom opakowań z tektury falistej spełnianie wymogów ekologicznych oraz trafianie do nowych klientów, którzy oczekują od swych dostawców działań zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju.

„Popyt na opakowania z tektury falistej gwałtownie rośnie, tak samo jak surowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa środowiskowego. HP poświęca się produkcji odpowiedzialnej ze społecznego i z ekologicznego punktu widzenia i dąży do osiągania najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju, pomagając naszym klientom w osiąganiu ich celów środowiskowych” - powiedział Eric Wiesner, dyrektor generalny HP Page Wide Industrial Division.

HP oferuje cyfrowym producentom opakowań z tektury falistej urządzenia z gamy HP PageWide Press, w tym HP PageWide C500 do wykańczania po druku oraz serię HP PageWide T1100, która wykorzystuje technologię HP Thermal Inkjet oraz prawdziwe wodne atramenty. Produkowane z użyciem technologii cyfrowych HP opakowania z tektury falistej stanowią dla marek szansę na skorzystanie z zalet wyrafinowanych grafik wysokiej jakości w marketingu produktów, przy jednoczesnym zaspokajaniu wymogów stawianych opakowaniom na żywność.

„Otrzymując certyfikat ECOLOGO, HP demonstruje, że jest rynkowym liderem w tworzeniu zrównoważonych produktów - dodał Alberto Uggetti, wiceprezes i dyrektor generalny oddziału ds. środowiska i zrównoważonego rozwoju w UL. - Atramenty HP spełniają standardy UL w zakresie kryteriów środowiska i ochrony ludzkiego zdrowia w całym swym cyklu życia.”

Aby otrzymać certyfikat, HP przedstawiła próbki druku na tekturze falistej otrzymane w trakcie testów na maszynach PageWide T1100 oraz PageWide C500, a także przyjęła audyt przedstawicieli UL w swych zakładach produkujących atramenty PageWide.

Certyfikat UL ECOLOGO gwarantuje spełnianie przez atramenty do druku m.in. następujących wymogów:

- zachowanie minimalnego poziomu lotnych związków organicznych (VOC), metali ciężkich, ftalanów, rozpuszczalników chlorowcowanych, innych aromatycznych węglowodorów i substancji niebezpiecznych;

- produkcję z wykorzystaniem praktyk niestanowiących zagrożenia dla środowiska oraz odpowiedzialnych społecznie;

- zachowanie minimalnego negatywnego wpływu na środowisko;

- wykorzystanie opakowań nadających się do odzysku.

Na podstawie informacji firmy HP opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!