Marcus A. Wassenberg nowym dyrektorem finansowym Heidelberga
16 sie 2019 08:30

Rada Nadzorcza Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) powołała Marcusa A. Wassenberga (52) na członka zwyczajnego zarządu i dyrektora finansowego Heidelberger Druckmaschinen AG, ze skutkiem od 1 września 2019 r. Zastąpi on Dirka Kaliebe, który - jak zapowiedziano wcześniej - z końcem września odejdzie z firmy na własną prośbę.

„Cieszymy się, że udało nam się zwerbować Marcusa Wassenberga - lidera z wieloletnimi kompetencjami w zakresie zarządzania w sektorze finansowym. Dzięki swojemu doświadczeniu w branży inżynierii mechanicznej i zakładowej, dostosuje przyszłe ramy finansowe Heidelberga do wymogów transformacji cyfrowej i ustabilizowania bilansu. Ponadto Wasserberg z powodzeniem wdrażał już projekty zmian w celu zwiększania wydajności, dzięki czemu jest on odpowiednim nowym dyrektorem finansowym dla firmy Heidelberg,”- powiedział dr Siegfried Jaschinski, przewodniczący Rady Nadzorczej w firmie Heidelberg.

Wassenberg był ostatnio dyrektorem finansowym w Rolls-Royce Power Systems AG, z siedzibą we Friedrichshafen. Wcześniej był dyrektorem finansowym w fabryce Senvion SE. Urodził się w 1966 r. w Grevenbroich w Nadrenii Północnej-Westfalii. W 1993 r. ukończył ekonomię na Uniwersytecie Ruhry w Bochum. Karierę zawodową rozpoczął jako audytor; następnie zajmował stanowiska  dyrektora finansowego w jednej z wiodących na rynku agencji PR i niemieckiej spółce zależnej firmy amerykańskiej. Następnie przejął kierownictwo średniej grupy lotniczej CIRRUS Group Holding.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg opracowała AP

cript>