Korporacja DIC przejmie dział pigmentów firmy BASF
29 sie 2019 13:45

Korporacja DIC podpisała ostateczną i wiążącą umowę, na mocy której przejmie globalny dział pigmentów BASF, znany pod nazwą BASF Colors & Effects (BCE). Transakcja rozszerzy gamę produktów dostępnych w ofercie DIC – międzynarodowego producenta pigmentów wykorzystywanych w produkcji wyświetlaczy elektronicznych, kosmetyków, powłok, tworzyw sztucznych, farb i zastosowań specjalistycznych – i pozwoli mu osiągnąć pozycję czołowego dostawcy pigmentów, oferującego klientom jeszcze szerszy zakres wszechstronnych rozwiązań.

„Przejęcie przez nas BCE łączy uzupełniające się zasoby i wiedzę dwóch uznanych liderów w dziedzinie innowacji, zarządzania produktami, regulacji, wsparcia technicznego oraz produkcji - powiedział Kaoru Ino, prezes i dyrektor generalny DIC. - Określiliśmy jasną ścieżkę rozwoju dla DIC, której celem jest zwiększenie naszej sprzedaży do 1 biliona jenów (ok. 8 mld euro) do 2025 r. Portfolio pigmentów BASF stanowi ważny, strategiczny dodatek, który pozwoli nam szybciej osiągnąć stawiane cele. Umożliwi nam rozszerzenie naszej oferty jako jednego z czołowych dostawców pigmentów w skali globalnej oraz zapewni naszym klientom dostęp do jeszcze wszechstronniejszych rozwiązań”.

„Zrealizowaliśmy cel, jakim było znalezienie właściciela, dla którego pigmenty to kluczowy strategicznie biznes - podkreślił dr Markus Kamieth, członek zarządu BASF SE odpowiedzialny za segment Rozwiązań Przemysłowych. - DIC realizuje ambitne plany rozwoju i nie kryje, że zamierza dalej inwestować w ten biznes w kolejnych latach. Jesteśmy przekonani, że firma zajmująca się pigmentami będzie w stanie rozwinąć swój pełny potencjał w ramach DIC. ”

„Jako wieloletni partner biznesowy BASF cenimy sobie wiedzę i zaangażowanie jego pracowników w branży pigmentów - powiedział Myron Petruch, dyrektor wykonawczy DIC i prezes oraz CEO Sun Chemical, spółki-córki DIC. - Ten krok wzmacnia naszą pozycję w Europie i podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie rozwiązań dopasowanych pod kątem zaspokajania potrzeb klientów. Pomoże nam on również w skuteczniejszym konkurowaniu na globalnych rynkach.”

Korzyścią dla klientów ma być unikalna szansa skorzystania z komplementarnej wiedzy i najlepszych praktyk przy tworzeniu przełomowych innowacji. DIC i BCE, z ponad 30 fabrykami na całym świecie, są w stanie zaoferować szerokie portfolio pigmentów, w tym pigmenty nieorganiczne i organiczne, specjalistyczne barwniki oraz preparacje pigmentowe.

W najbliższej przyszłości firmy nie przewidują zmian w dotychczasowej strukturze obsługi klientów. Specjalny wewnątrzfirmowy zespół będzie pomagał klientom i pracownikom w płynnym przejściu do nowych struktur aż do zakończenia transakcji, które ma nastąpić w IV kwartale 2020 r.

Na podstawie informacji firmy Sun Chemical opracował TK