Ponad 1000 instalacji DuPont Cyrel FAST
10 wrz 2019 10:15

Firma DuPont Advanced Printing (DuPont) z dumą świętuje 45 lat innowacji dla rynku fleksograficznego i niemal 20 lat premier produktowych, które nadal wspierają procesy druku przyjaznego dla środowiska. W ten trend wpisze się również prezentacja na targach Labelexpo Europe 2019 DuPont Cyrel EASY: nowej, udoskonalonej wersji nagradzanych płyt.

Ulepszone płyty DuPont Cyrel EASY do podłoży papierowych to średnio twarde płyty cyfrowe z wbudowanym płaskim punktem, przeznaczone do druku na papierze. Płyty zostały opracowane z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości odwzorowania obrazu zarówno na mediach powlekanych, jak i niepowlekanych.

„Nowe wersje płyt DuPont Cyrel EASY zapewniają kilka korzyści: mogą być one wykorzystywane do zadruku różnych podłoży papierowych; gwarantują oszczędności bez pogarszania jakości druku; a także pozwalają na zadruk pochodzących z odzysku i przyjaznych dla środowiska podłoży opakowaniowych przy zachowaniu oczekiwanych barw i grafik. To wszystko sprawia, że drukowane z ich pomocą produkty jeszcze lepiej przemawiają do konsumentów oczekujących zrównoważonych opakowań” - wyjaśnia Ellen Richter, kierowniczka ds. komunikacji marketingowej w DuPont Advanced Printing EMEA.

O ile płyty fleksograficzne ogrywają ważną rolę w zapewnianiu ekologiczności procesów druku, o tyle bezsolwentowe procesory termiczne stanowią niezbędny element obróbki tych płyt w sposób zrównoważony, z zachowaniem najwyższej jakości. DuPont od blisko 20 lat – czyli momentu, w którym zaczął promować je zamiast konwencjonalnych wywoływarek solwentowych - zajmuje miejsce w czołówce producentów procesorów termicznych. Na targach Labelexpo Europe 2019 firma zaprezentuje korzyści zapewniane przez najnowszą generację systemów termicznych Cyrel FAST, które zmniejszają emisję VOC (lotnych związków organicznych) o ponad 99 proc. - czyli w znacznie większym stopniu niż kilka systemów pierwszej generacji dostępnych na współczesnym rynku. Z ponad 1000 instalacji systemów na całym świecie - od małych do dużych – DuPont posiada wyjątkowe doświadczenie w wywoływaniu termicznym przyjaznym dla środowiska oraz w produkcji płyt z okrągłym i płaskim czubkiem, które zapewniają najlepszą jakość.

Oprócz zapewnienia korzyści środowiskowych wynikających z wyeliminowania rozpuszczalników z procesu obróbki termicznej urządzenia Cyrel FAST poprawiają wydajność, bowiem wywoływanie płyt odbywa się w tempie o 75 proc. szybszym od solwentowych. Co więcej, ostatnia generacja tych urządzeń zapewnia dłuższą niezawodność działania dzięki ograniczeniu prac konserwacyjnych w porównaniu z poprzednimi generacjami oraz innymi dostępnymi obecnie systemami.

Na podstawie informacji firmy DuPont opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!
cript>