Grant Fitz nowym dyrektorem finansowym EFI
11 wrz 2019 09:46

Firma Electronics For Imaging Inc. (EFI) mianowała Granta Fitza, weterana wśród dyrektorów wykonawczych odpowiedzialnych za finanse w branży technicznej, na stanowisko nowego dyrektora finansowego. Fitz zastąpił wieloletniego dyrektora EFI - Marca Olina, który z kolei obejmie stanowisko dyrektora operacyjnego w firmie. Jak podaje EFI, Grant Fitz, który z dniem 9 września przejął swoje nowe obowiązki dyrektora finansowego, wnosi prawie 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansowym i operacyjnym w zakresie księgowości, wsparcia biznesowego oraz planowania i analiz finansowych w marketingu branż poligraficznej, technicznej i motoryzacyjnej.

„Po doświadczeniu współpracy z Grantem w firmie Xerox wiem, że jest troskliwym i wnikliwym dyrektorem wykonawczym oraz dynamicznym, zaradnym dyrektorem finansowym - powiedział Jeff Jacobson, prezes i dyrektor generalny EFI. - Cieszę się, że dołączył do naszego zespołu, aby opracować nowe strategie finansowe w celu zwiększenia naszego zaangażowania w działania innowacyjne mające na celu wzmacnianie oferty dla naszych klientów.

Pragnę również wyrazić uznanie dla Marca - jednego z najdłużej pracujących członków kierownictwa EFI. Kierował finansami firmy i pomagał kształtować strategię przez długi okres wzrostu. Z niecierpliwością oczekuję bliskiej współpracy z Markiem w przyszłości, w jego nowej roli dyrektora operacyjnego”.

Grant Fitz ma udokumentowane osiągnięcia jako utalentowany i strategiczny lider w świecie finansów. Przed przejściem do firmy EFI pracował w Valassis - jednej z wiodących firm zajmujących się usługami marketingowymi dla branż technologii drukarskiej i cyfrowej oraz zajmującej się zaangażowaniem konsumentów - gdzie pełnił funkcję dyrektora finansowego. Wcześniej był wiceprezesem i dyrektorem finansowym w firmie Xerox Technology.

Fitz zajmował także szereg wyższych stanowisk kierowniczych w General Motors - zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych; był tam także pierwszym dyrektorem ds. ryzyka. Pracował również jako starszy wiceprezes i dyrektor finansowy w Nexteer Automotive, globalnej firmie zajmującej się systemami sterowania samochodami.

Fitz uzyskał tytuł Bachelor of Science w dziedzinie inżynierii przemysłowej i operacyjnej na Uniwersytecie Stanowym Michigan oraz Master of Business Administration w Krannert School of Management na Uniwersytecie w Purdue.

Na podstawie informacji firmy EFI opracowała AP

error: Kopiowanie zabronione!
cript>