Heidelberg przedstawia ulepszoną wersję systemu Prinect 2020
13 wrz 2019 10:57

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) poinformowała o nowych ułatwieniach dla użytkowników systemu zarządzania drukarnią Prinect, dzięki nowym funkcjom częściowo opartym na chmurze. „Coraz więcej funkcji Prinect stopniowo migruje do chmury. Zawierając umowę subskrypcji, klienci mogą w razie potrzeby uzyskać do nich dostęp” - mówi Jürgen Grimm, szef działu oprogramowania w Heidelbergu.  „Prinect stanowi zatem podstawę digitalizacji w drukarniach.”

Automatyczne planowanie w Prinect 2020 jeszcze bardziej optymalizuje sekwencje drukowanych prac. W planowaniu cyfrowym pod uwagę brane są podłoża, kolory specjalne i wiele innych elementów i przekazywane bezpośrednio do centrum zarządzania maszyną Prinect Press Center, zmniejszając w ten sposób procedury zmian, które zwykle są konieczne do wykonania na maszynie. Operatorzy nie muszą już wybierać prac z kolejki i ustawiać maszynę, co również zmniejsza zakres błędów.

Od teraz koncepcja „Push-to-Stop” jest również możliwa w procesach introligatorskich. Oznacza to, że odpowiednio skonfigurowane falcerki mogą wykonywać kilka zadań jedno po drugim, a status prac jest zgłaszany do systemu Prinect. W rezultacie wzrost produktywności, uzyskiwany dzięki  trybie pracy „Push-to-Stop”, można teraz osiągnąć również w postpressie.

Główny wkład wniesiony przez Prinect w obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności wiąże się z zautomatyzowanym wyborem prac z puli, zgodnie z wcześniej ustalonymi kryteriami filtrowania, by następnie wykorzystać te kryteria do optymalizacji w pełni zautomatyzowanej kompilacji odpowiedniej grupy elementów.

Aby móc automatycznie wyprowadzać płyty, nowy Prinect Plate Pilot współpracuje z ulepszoną wersją Prinect Scheduler, dzięki czemu płyty można umieścić na wózkach we właściwej kolejności i udostępnić maszynie na czas planowanego drukowania. Operatorzy mogą monitorować ten proces za pomocą funkcji Plate Pilot Widget, która pozwala im także, w razie potrzeby, interweniować w proces. To rozwiązanie kładzie kres żmudnemu procesowi sortowania płyt drukarskich, a także pozwala uniknąć uszkodzeń i zarysowań, które mogłyby wystąpić w innym przypadku.

Produkcja książek w twardej oprawie i innych bardziej skomplikowanych produktów obejmuje szereg czynności, które wykraczają poza zwykłe procesy drukowania akcydensowego. Nowa wersja Prinect obsługuje specjalne funkcje dedykowane produkcji książek w samej produkcji jak i zarządzaniu procesami (MIS). Prinect oferuje teraz opcję uwzględnienia tych kroków przy użyciu w pełni zautomatyzowanego kalkulatora kosztów książki, dzięki opcji Business Manager, a następnie przekazania zadań do systemu produkcyjnego Prinect, w celu automatycznego przetworzenia.

Oparte o chmurę oprogramowanie Prinect SmartBI wspiera przeprowadzanie analiz biznesowych w oparciu o dane, które generowane są w drukarni. Każda aktywność, zdarzenie podczas dowolnego procesu, wykonywane zlecenie tworzy ciąg danych, które często sa ignorowane i traktiowane jako bezużyteczne, a drukarnie nie wykorzystują tkwiącego w tych danych potencjału. Prinect Smart BI pomaga drukarni wykorzystać te dane po odpowiednim ich przefiltrowaniu, przetworzeniu i przedstawieniu w formie graficznej.

Prinect 2020 wzmacnia również współpracę międzyfirmową. Przykładem może być Prinect Portal, stworzony dla zaspokojenia popytu na szeroko zakrojoną platformę współpracy, który może być wykorzystywany przez pracowników drukarni do nawiązywania skutecznej komunikacji online zarówno we własnej firmie, jak i z klientami i dostawcami.

Aby wspierać koncept „Push-to-Stop” w sektorze produkcji opakowań, Prinect oferuje nową funkcję, która pozwala klientom używać narzędzia tnącego jako kryterium optymalizacji planowania produkcji. Dzięki temu to samo narzędzie nie jest kilkakrotnie instalowane, co znacznie poprawia wydajność i dostępność maszyny.

Oszczędności kosztów i wzrost wydajności osiągnięty dzięki układaniu kilku użytków na jednym arkuszu są również dostępne dla drukarń opakowań. Pracując na podstawie istniejącego narzędzia do wykrawania i kryteriów filtrowania, tworzone są układy użytków na arkuszu, a następnie są one zapisywane do późniejszego wykorzystania lub odrzucane w zależności od tego, czy spełniają wymagania.

Prinect oferuje także całą serię nowych funkcji dla systemów projektowania CAD. Możliwość ustawienia wszystkich części projektu opakowania na jednym rysunku, zapewnia dokładne uwzględnienie wzajemnych zależności między poszczególnymi elementami. Ułatwia to i przyspiesza proces projektowania.

Jeśli chodzi o bardziej złożone opakowania lub displeje reklamowe POS, istnieje również możliwość utworzenia instrukcji montażu, aby ułatwić budowanie lub konfigurowanie poszczególnych elementów.

Uruchomienie pomocy online opartej o skrypty HTML zapewnia użytkownikom bezpośredni, stały dostęp z poziomu aplikacji do bieżącej biblioteki dokumentacji oprogramowania Prinect, a także rosnącą liczbę filmów instruktażowych. Wszystko to sprawia, że Prinect staje się jeszcze łatwiejszy w użyciu.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg opracowała AP

error: Kopiowanie zabronione!
cript>