Roland na targach Labelexpo Europe 2019
15 wrz 2019 23:04

Właściciele marek, którzy chcą współpracować z klientami na poziomie osobistym, stworzyli rosnące zapotrzebowanie na produkcję małych i mikro serii, a nawet jednorazowych etykiet, opakowań i artykułów dekorowanych na zamówienie. Na targach Labelexpo Europe 2019 w Brukseli, które odbędą się w dniach 24 - 27 września, firma Roland DG zaprezentuje najnowsze spośród swoich wszechstronnych cyfrowych urządzeń produkcyjnych, w tym nowe produkty zaprojektowane z myślą o budowaniu zyskownego biznesu - wytwarzające ilości od 1 do 1000 szt. 

„Naszym celem jest pokazanie odwiedzającym Labelexpo, w jaki sposób unikalne etykiety i opakowania mogą stać się dochodowym biznesem, - wyjaśnia Satoko Yoshida, kierownik ds. marketingu druku cyfrowego w Roland DG Corporation. - Będziemy drukować na wielu różnych podłożach, w tym, nie tylko na papierze i materiałach na bazie folii PET, ale także na skórze, metalowych płytach, drewnie i akrylu. Pozwoli nam to zaprezentować naprawdę niesamowite aplikacje, które zachwycą uczestników wysokim poziomem wersjonowania i personalizacji, bez uszczerbku na jakości druku.”

Wśród imponujących, innowacyjnych rozwiązań z szerokiej gamy produktów będzie najnowszy dodatek dedykowany serii płaskich ploterów UV -Roland VersaUV LEF2, do bezpośredniego drukowania olśniewających grafik i realistycznych tekstur, z matowymi i błyszczącymi wykończeniami, na szerokiej gamie przedmiotów, w tym etui na telefony komórkowe, upominkach czy panelach obsługowych. Na stoisku Roland DG zaprezentowana zostanie również najnowsza technologia grawerowania laserowego, która umożliwia cięcie, grawerowanie i znakowanie sztywnych i miękkich materiałów przeznaczonych do produkcji lub jako elementy dekoracji. 

Ponadto firma Roland zaprezentuje także nowe urządzenie atramentowe UV do produkcji małych nakładów etykiet i prototypów opakowań.

Z kolei DGSHAPE Corporation, spółka zależna Roland DG, zaprezentuje również dwie zaawansowane technologie. Drukarka METAZA MPX-95 Photo Impact Printer, która umożliwia trwałe znakowanie serializowanych danych na metalu oraz nowej generacji cyfrowy laser do dekorowania folii umożliwiając uzyskanie efektów metalicznych na szerokiej gamie materiałów.

Na podstawie informacji firmy Roland DG opracowała AP

cript>