Domino na Labelexpo Europe 2019
20 wrz 2019 01:04

Firma Domino Digital Printing Solutions poinformowała o premierze swojego nowego, siedmiokolorowego zestawu atramentów cyfrowych UV, zgodnego z wymaganiami dla opakowań przeznaczonych do kontaktu z żywnością - UVex, na targach Labelexpo Europe 2019, które odbędą się w dniach 24-27 września w Brukseli. Jak zapowiada firma, jest to nowa opcja atramentów dostępna do użytku na cyfrowej maszynie drukującej N610i.

„UV95 ustanawia nowy standard dla atramentów cyfrowych UV i ich zastosowania w bezpośrednim kontakcie z żywnością. Cieszymy się, że możemy wprowadzić na targach Labelexpo ten nowy, nieszkodliwy na rozrodczość (non-CMR), zestaw atramentów”, -  mówi Louise Adcock, menedżer produktu w firmie Domino.

UV95 został opracowany z myślą o wielu bezpośrednich zastosowaniach w pakowaniu żywności i, w odpowiednich warunkach, jest także zgodny z migracją. Zestaw UV95 jest także zgodny ze standardem EuPIA (GMP), a wszystkie użyte w nim materiały są wymienione w szwajcarskim rozporządzeniu w sprawie farb do opakowań spożywczych. Ponadto UV95 został opracowany zgodnie z wytycznymi Nestlé dotyczącymi farb do opakowań spożywczych i jest w pełni zgodny z wykazem wykluczeń EuPIA.

Zestaw atramentów UV95 nie pogarsza niezawodności ani innych właściwości mechanicznych, zapewniając doskonałe właściwości adhezyjne i odporność na ścieranie.

„Domino jest jednym z niewielu producentów cyfrowych systemów inkjetowych, który może projektować, rozwijać i wytwarzać własny asortyment atramentów. Wydanie zestawu UV95 pokazuje naszą zdolność do zapewnienia naszym klientom oferty niezawodnych, solidnych i zgodnych ze standardami atramentów”, - kontynuuje Adcock.

Na targach Labelexpo Europe 2019, firma Domino Digital Printing Solutions, zaprezentuje również m.in.: hybrydową, cyfrową maszynę do produkcji etykiet Domino N610i; K600i - cyfrowy system do uszlachetniania, w tym cyfrowe drukowanie z użyciem lakieru i cyfrowe foliowanie na zimno; a także najnowsze rozwiązanie do szybkiego druku monochromatycznego o zmiennych danych.

Na podstawie informacji firmy Domino opracowała AP

error: Kopiowanie zabronione!