Potrójny certyfikat jakości dla Onlineprinters
20 wrz 2019 09:56

Jako pierwsza drukarnia internetowa w Europie Onlineprinters zdobyło potrójny certyfikat dla druku offsetowego, cyfrowego i obróbki końcowej. W czerwcu br. przedsiębiorstwo otrzymało zaświadczenie o pozytywnym wyniku procesu certyfikacji PSD dla druku cyfrowego wg ISO 15311. Onlineprinters jako przedsiębiorstwo e-commerce już od 2006 r. stawia na jednolite standardy jakościowe oraz kontrolę jakości druku.
Zwyczaje zakupowe klientów w ostatnich latach uległy zmianie. Zamawiane są mniejsze nakłady, ale za to częściej, zaś produkty muszą być dostępne szybciej. Aby to umożliwić, Onlineprinters stawia coraz bardziej na druk cyfrowy. W międzyczasie przedsiębiorstwo realizuje już prawie 25 proc. wszystkich zleceń klientów w technologii druku cyfrowego (w roku 2014 ten udział wynosił zaledwie 5 proc.). „W ciągu ostatnich dwóch lat w samej tylko naszej niemieckiej lokalizacji musieliśmy kilkukrotnie zwiększyć moce przerobowe w dziale druku cyfrowego. Stawiamy przy tym przede wszystkim na technologię Indigo firmy HP, która jest bardzo ceniona przez resellerów ze względu na wysoką jakość” - mówi Roland Keppler, prezes Onlineprinters, drukarni internetowej o jednym z największych obrotów w Europie.
Zdefiniowaną wysoką jakość druku cyfrowego gwarantuje ProcessStandard Digital (PSD). Związany z tym management jakościowy obejmuje wszystkie zorganizowane i gwarantujące utrzymanie jakości działania w druku cyfrowym (np. konserwację urządzeń, kontrolę jakości, szkolenia), które służą ulepszeniu produktów, procesów oraz serwisu. W czerwcu br. Onlineprinters otrzymał certyfikat PSD dla druku cyfrowego spełniający wymogi ProcessStandard Digital oraz normy ISO 15311 i dysponuje tym samym potrójnym certyfikatem jakości. „Aktualny trend to małe nakłady i szybka produkcja oraz odpowiedni druk w technologii cyfrowej. Klienci oczekują porównywalnej jakości druku i możliwe jest to tylko przy zastosowaniu certyfikowanych procesów produkcyjnych. Stworzone muszą zostać standardy, które są niezależne od technologii produkcyjnej” - komentuje Thomas M. Schnitzler z firmy CtP & Print QualityControl, który jako ekspert Fogra Digital Druck uczestniczył w procesie certyfikacji Onlineprinters.
Certyfikowaną jakość zgodnie ze standardem ProcessStandard Offset (PSO) Onlineprinters gwarantuje już od ponad 10 lat. Zgodnie z PSO przedsiębiorstwo produkuje już od 2006 r. PSO to ogólnie uznawany „Złoty standard” branży drukarskiej, który opisuje przemysłowe i standaryzowane procedury produkcji materiałów poligraficznych i który jest zgodny z międzynarodową normą ISO 12647-2. Dzięki PSO możliwe jest zagwarantowanie wysokiej jakości produkcji artykułów poligraficznych począwszy od przetwarzania danych aż do uzyskania gotowego produktu. Proces certyfikacji wg PSO w Onlineprinters przeprowadziła Ugra, Szwajcarskie Centrum Kompetencyjne dla Mediów i Technologii Drukarskiej.
Onlineprinters stawia także na jakość obróbki końcowej produktów poligraficznych wg ISO 16762 – począwszy od falcowania i cięcia poprzez sztancowanie i szycie, a kończąc na wysyłce gotowego produktu końcowego. W roku 2017 jako jedna z pierwszych drukarń w Europie Onlineprinters przeprowadził z sukcesem proces certyfikacji swoich procesów wykończeniowych i może legitymować się przyznanym przez Ugrę certyfikatem produkcji PSO z uwzględnieniem obróbki końcowej. Wszystkie wymogi związane z uzyskaniem certyfikatu zostały wypełnione w 100 procentach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Onlineprinters

Film „Wgląd za kulisy produkcji Onlineprinters“:
http://bit.ly/onlineprinters-pl-video
Film „Jak instalowana jest offsetowa maszyna drukarska?“:
http://bit.ly/onlineprinters-pl-maszyna-drukarska

error: Kopiowanie zabronione!
cript>