HP Indigo i Agfa dla sektora druków zabezpieczonych
27 wrz 2019 09:33

Firmy HP Indigo i Agfa podczas targów Labelexpo Europe 2019 zaprezentowały unikalne rozwiązanie dla sektora druków zabezpieczonych, gwarantujące zabezpieczanie produktów przed podrabianiem oraz ochronę marki dla zróżnicowanych projektów. HP Indigo Secure Studio, zasilane przez technologię firmy Agfa, może tworzyć unikalne projekty graficzne w nieskończonej liczbie wariantów.

Projekty są nie tylko zabezpieczone i chronione przed podrabianiem i przekierowywaniem, ale także są spójne z oryginalnym projektem, bez uszczerbku dla wyglądu oryginalnego dokumentu lub produktu.

Pierwsza wersja tego rozwiązania została zaprojektowana do tworzenia złożonych projektów zabezpieczeń oraz ozdobników do drukowania etykiet i opakowań. Rozwiązanie ma na celu nie tylko zapewnienie lepszej ochrony cyfrowych druków przed fałszowaniem, ale także poprawę ich wyglądu i atrakcyjności na półce. Jak zapowiadają producenci, dzięki nowym, niewykorzystywanym dotychczas sposobom nadania wysokiej jakości wyglądu cyfrowo drukowanym opakowaniom, etykietom i dokumentom - z zabezpieczeniami zawartymi już na poziomie projektu - kreatywność projektantów może zostać podniesiona na wyższy poziom. Rozwiązanie zostanie wprowadzone na rynek w najbliższych miesiącach i udostępnione klientom HP Indigo za pośrednictwem HP PrintOS Marketplace.

Rozszerzenie oferty druku zabezpieczonego HP Indigo o funkcje oprogramowania do projektowania firmy Agfa oferuje zupełnie nowe możliwości dla marek, drukarń zajmujących się drukiem zabezpieczonym i władz, aby pomóc w walce z rosnącym zagrożeniem fałszowania, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości druku i sprawności maszyn HP Indigo (…)” - powiedział Alon Bar-Shany, dyrektor generalny HP Indigo.

Z jednej strony marki chcą przenieść opakowania i etykiety na wyższy poziom, nadając im bardziej luksusowy wygląd. Z drugiej druk cyfrowy jest na progu przełomu w zakresie ogólnych zastosowań druku zabezpieczonego. Pakiet oprogramowania zabezpieczającego i chroniącego marki od firmy Agfa oraz rozwiązania druku cyfrowego firmy HP łączą się w znakomitą ofertę”- powiedział Andy Grant, head of software w firmie Agfa.

Na podstawie informacji firmy Agfa opracowała AP

error: Kopiowanie zabronione!