Arjowiggins Creative Papers z nowym właścicielem
4 paź 2019 10:36

Kierownictwo Arjowiggins Creative Papers poinformowało o sfinalizowaniu zakupu aktywów grupy: oferta przejęcia została zaakceptowana przez sąd handlowy w Nanterre i sądy angielskie. Nowa firma Arjowiggins Group, która zostanie zlokalizowana w Szkocji, będzie zarządzana przez ośmioosobową ekipę pod kierownictwem obecnego dyrektora generalnego Jonathana Mitchella.

Operacja ta, przeprowadzona we współpracy ze Scottish Enterprise (agencją rządową Szkocji ds. rozwoju ekonomicznego), pozwoli na zachowanie 4 zakładów i ponad 800 osób zatrudnionych na całym świecie, a także historycznej marki papierów Arjowiggins.

Poddane w styczniu br. procedurze postępowania naprawczego pod nadzorem sądowym przedsiębiorstwo, należące dotychczas do francuskiej grupy Sequana, składa się z 4 fabryk: Stoneywood w Szkocji (założonej w 1770 roku), Chartham w Anglii (1738), Guarro Casas w Hiszpanii (1698) i Quzhou w Chinach.

Arjowiggins był pionierem w dziedzinie produkcji papierów kreatywnych wysokiej jakości i jest znany z takich marek jak: Conqueror, Curious Collection, Rives, Pop'Set i Keaykolour. Jest także liderem rynku papierów kalkowych (marka Gateway); produkuje również dokumenty zabezpieczone, a marka Powercoat jest przeznaczona dla elektroniki drukowanej.

„Arjowiggins Creative Papers posiada marki i produkty wiodące na rynku, o światowej renomie, a także utalentowanych i zaangażowanych pracowników. Nie będzie wielkich zmian strategicznych. Obecne priorytety to kontynuacja już rozpoczętych projektów, trwałe wzmocnienie naszej aktywności oraz identyfikacja przyszłych możliwości sektora” - mówi Jonathan Mitchell, dyrektor zarządzający Arjowiggins Group.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

error: Kopiowanie zabronione!