Edale stawia na ekologię
7 paź 2019 15:37

Dla wszystkich, którzy odwiedzili stoisko firmy Edale podczas minionych targów Labelexpo - oprócz charakterystycznego pomarańczowego koloru firmy pierwszą rzeczą, którą można było zauważyć, było to, że na stoisku nie było pracującej maszyny drukującej. Dyrektor zarządzający w firmie Edale, James Boughton wyjaśnia tę dość kontrowersyjną decyzję: „Labelexpo to wystawa oparta na produkcji i przetwarzaniu etykiet i mówiąc całkiem szczerze jako producent maszyn drukarskich - jeśli nie możesz drukować, nie powinieneś tam być. Seria Edale FL produkuje z wielokrotnie nagradzaną jakością druku od ponad 10 lat, dlatego nasze możliwości drukowania nigdy nie były kwestionowane. Największym problemem na rynku jest dzisiaj to, jak zmniejszyć ilość niepotrzebnych odpadów. Licząca 75 lat firma Edale ma dość młody zespół zarządzający, a kwestie środowiskowe omawiane na co dzień są czymś, w co mocno się angażujemy i chcemy pomóc, zmniejszając nasz wpływ na środowisko, choć w niewielkim stopniu.”

Nie uruchamiając maszyny na targach, Edale zaoszczędził ponad 10 000 kg odpadów, które w innym przypadku zostałyby przeznaczone na wysypisko śmieci bez spełnienia żadnego celu. Dla przykładu: gdyby przyjąć, że 10 najlepszych producentów maszyn obecnych na wystawie miało na stoisku po dwie pracujące na żywo maszyny, w sumie zostałoby przez nich wyprodukowanych 200 000 kg odpadów. James kontynuuje: „Naszym zdaniem odpady te są wytwarzane niepotrzebnie i wyłącznie w celu osiągnięcia zysku z całkowitym lekceważeniem środowiska. Jako firma chcemy być „zieloni”. Stale używamy technologii w naszych maszynach w celu zmniejszenia ilości odpadów podczas konfiguracji. Autonomiczny system EZ REG oraz szybka stacja zmiany matryc EZ DIE niewymagające kontroli operatora pozwalają na uzyskanie spójnych i niewielkich ilości odpadów.”

Edale nieustannie poszukuje sposobów na ulepszanie swoich urządzeń pod kątem emisji dwutlenku węgla; najnowsza maszyna demonstracyjna zainstalowana w showroomie firmy będzie wyposażona w technologię LED. Po dokładnych badaniach rynku firma Edale oszacowała, że dzięki technologii utwardzania za pomocą diod LED można zaoszczędzić zadziwiające 90 proc. energii w porównaniu z konwencjonalnymi systemami UV ARC, co daje 75 proc. ogólnej oszczędności energii, biorąc pod uwagę pracę maszyny i utwardzanie. James Boughton kontynuuje: „Wytwarzana energia jest poważnym problemem i będzie się to pogarszać w miarę upływu lat - moc nie będzie tańsza, będzie tylko droższa. Nie uruchamiając jednej maszyny demonstracyjnej na targach Labelexpo zaoszczędziliśmy równowartość 50 dni energii wytwarzanej przez przeciętne gospodarstwo domowe.”

Najnowsza innowacja „ECO” firmy Edale została zainspirowana przez jednego z klientów, który zmienił przeznaczenie wielu drewnianych pojemników transportowych na ławki i meble. Do maszyn Edale wysyłanych w 2020 r. będą dołączane rysunki instruktażowe „Ikea Style”, szczegółowo opisujące, jak przekształcić skrzynie pakowe w ławkę „EZ BENCH” dla systemu szybkiej wymiany matryc.

Przejście na ekologię nie jest łatwe i zajmie trochę czasu firmie takiej jak Edale, jednak powszechne myślenie, że przejście na ekologię negatywnie wpływa na wyniki biznesowe, jest nieprawdziwe. Nasza decyzja, aby nie drukować odpadów na targach, nie wpłynęła na liczbę zawartych umów, a rok 2020 wydaje się pokrywać z rekordowym wzrostem i sprzedażą, które mają zostać osiągnięte w 2019 r. - być może nie jest to coś, co mogą stwierdzić wszyscy producenci maszyn analogowych.”

Rok 2020 to kamień milowy dla firmy Edale, która będzie obchodziła 75. urodziny.

Na podstawie informacji firmy Edale opracowała AP

error: Kopiowanie zabronione!
cript>