Nowa funkcjonalność w module IQ-501 firmy Konica Minolta
7 paź 2019 13:32

Zakłady poligraficzne poszukują obecnie nowych rozwiązań, optymalizujących procesy i obniżających koszty. Jedną z propozycji w tym zakresie jest nowa funkcjonalność - do automatycznej kontroli (AIT) - w module IQ-501 firmy Konica Minolta, dedykowanym maszynom z serii Accurio. Skorzystały już z niego setki użytkowników z całego świata, w tym blisko 20 z Polski, a ich grono stale się powiększa.

„Po inwestycjach w nowoczesne urządzenia – mówi Michał Wiśniewski, Production Printing &Solutions Product Manager w polskim oddziale Konica Minolta. - wielu ich użytkowników poszukuje kolejnych rozwiązań, które w jeszcze większym stopniu mogą wpłynąć na procesy produkcyjne w ich zakładach, by zapewnić większe korzyści biznesowe i dalszy rozwój swoim firmom. To nie zbędne dodatki, ale biznesowa konieczność każdego przedsiębiorstwa, które chce się rozwijać. Okazuje się, że jedną z propozycji, która temu służy, jest autorski system sterowania i kontroli obrazu Konica Minolta – IQ-501 z Technologią Automatycznej Kontroli (AIT) do pełnej automatyzacji druku. (...)”.

Konica Minolta proponuje wszystkim analizę własnego przypadku i korzyści wynikających z wdrożenia oferowanego przez nią rozwiązania do automatyzacji druku. W specjalnym kalkulatorze zainteresowani podają swoje rzeczywiste koszty i elementy dotyczące ich produkcji. „Załóżmy jednak średniej wielkości drukarnię – mówi Michał Wiśniewski - której wolumen miesięczny wynosi około 10 000 wydruków A3, biorąc pod uwagę 21 dni roboczych w miesiącu (i jedną 8-godzinną zmianę każdego dnia). Przyjmijmy także, że realizuje ona 5 zleceń dziennie, przy kosztach produkcji na uśrednionym poziomie 70 zł za godzinę i „kliku” na uśrednionym rynkowym poziomie – 0,17 groszy. Przy założeniu, że drukuje na maszynie z prędkością 70 stron na minutę, przy kosztach ryzy papieru (160 g) na poziomie 35 zł netto, wliczając straty papieru, koszty obsługi produkcji i szereg innych, które uwzględnia nasze narzędzie - wyliczenia wskazują, że inwestycja w moduł IQ-501, który dedykowany jest wszystkim maszynom z serii Accurio, zwraca się w czasie niespełna kilku miesięcy. Po tym okresie - dla każdej drukarni nieco innym  – oprócz korzyści w zakresie kontroli jakości i organizacji pracy, rozwiązanie przynosi także korzyści ekonomiczne! Zmieniając paramenty i dostosowując je do innych użytkowników (drukarń o innej specyfice produkcji, kosztach itd.) - wnioski pozostają niezmienne. Ta inwestycja po prostu się opłaca. 

Moduł IQ-501 z Technologią Automatycznej Kontroli (AIT) firmy Konica Minolta jest rozwiązaniem dla wszystkich dostawców usług druku, którzy szukają prostej, skutecznej i przede wszystkim niezawodnej metody dla tego procesu. Moduł ten w sposób automatyczny kontroluje każdy arkusz (zabrudzenia, niepoprawny układ stron) i sprawia, że wyłącznie arkusze spełniające określone wymogi zostają dostarczone do klienta; pozostałe zostają przez system wyeliminowane bez zatrzymywania produkcji (są one odrzucane na specjalną tacę w maszynie). Ułatwia ono pracę operatorom urządzeń, jest prostym narzędziem, którego obsługa jest możliwa z poziomu dowolnego komputera. Wpływa pozytywnie na wydajność produkcji, a przede wszystkim eliminuje błędy i szczegółowo o nich raportuje. Obniża również koszty – poprzez redukcję próbnych wydruków, zaangażowanie przy tym maszyn i ludzi, dzięki czemu drukarnia zyskuje wymierne korzyści. Co więcej – wspiera ono także wszystkie moduły związane z procesem finishingu”.

W rozwiązaniu tym automatyzacja ma miejsce w kluczowych dla produkcji poligraficznej obszarach, dotyczących kontroli kolorystycznej arkuszy. Moduł automatycznie dokonuje korekcji balansu i gęstości kolorów, pasowania przód/tył, a także kontroluje i odpowiada za trzymanie skali szarości; wszystko to w czasie rzeczywistym.

Dla wszystkich zainteresowanych - głównie z południa Polski - Konica Minolta przygotowała specjalną propozycję. Od 21 października do 13 grudnia br. w katowickim oddziale firmy przy ul. Ligockiej 103 (budynek 3A), każdego dnia w godzinach 9-17, będzie można testować urządzenie produkcyjne Accurio Press C3070 wyposażone w moduł IQ-501 z funkcjonalnością AIT, a także inne urządzenia z oferty tego producenta.

W programie organizator przewiduje pokazy urządzenia Konica Minolta; możliwość wykonania wydruków na szerokim spektrum mediów arkuszowych, dostarczonych przez firmę Antalis; możliwość wykonania testów i omówienia projektów związanych z zarządzaniem procesami wydruku w firmie; przedstawienie zalet posiadania wykwalifikowanych operatorów, a także możliwość wykonania własnych wydruków testowych w urządzeniu produkcyjnym C3070.

Zainteresowani proszeni są o umawianie się na prezentacje za pośrednictwem strony https://m.konicaminolta.eu/pl-rethinkyourprint-rejestracja.html.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta

error: Kopiowanie zabronione!
cript>