VISION CI – nowa fleksograficzna maszyna firmy BOBST
16 paź 2019 12:49

Firma BOBST ogłosiła premierę maszyny fleksograficznej z centralnym cylindrem BOBST VISION CI, zaprojektowanej z myślą o zapewnieniu maksymalnej produktywności przy realizowaniu zleceń w każdym nakładzie i na szerokiej gamie podłoży. Maszyna gwarantująca szybki narząd i zmianę prac jest wyposażona w techniczne innowacje oraz automatykę, które zapewniają spójność i powtarzalność procesów drukowania, minimalizację odpadów oraz prostotę produkcji. Jak przekonuje producent, BOBST VISION CI to doskonały wybór dla producentów, którzy chcieliby uzupełnić swoje zdolności wytwórcze o potężne i niezawodne narzędzie produkcyjne.

„W formie VISION CI firma BOBST realizuje w pełni swoją wizję przyszłości fleksograficznego druku CI - powiedział Mark McInulty, dyrektor zarządzający oddziału CI Flexo Printing. - Łączy ona najnowszą technologię z najwyższymi standardami produkcji przy optymalnym stosunku ceny do wydajności i daje przetwórcom opakowań dostęp do najwyższej jakości druku, niezawodności oraz maksymalnej wydajności.”

VISION CI jest obecnie dostępna w wersji 8-kolorowej i gwarantuje niezmienną, powtarzalną jakość druku farbami rozpuszczalnikowymi i wodnymi, na wielu typach podłoży o różnej grubości. Maszyna ma kompaktową, ergonomiczną i modułową konstrukcję, co znacznie upraszcza proces instalacji i narządu.

„Od chwili dostawy maszyny do klienta jej instalacja i osiągnięcie gotowości do druku jest kwestią czterech tygodni, co bez wątpienia stanowi ogromną korzyść dla producentów - dodał Mark McInulty. - Jej kompaktowe wymiary pozwalają oszczędzić cenną przestrzeń, a inteligentna ergonomiczna konstrukcja umożliwia wygodną, intuicyjną i szybką obsługę przez operatora. Maszyna fleksograficzna VISION CI zapewnia wyjątkową dokładność i powtarzalność produkcji, wysoką jakość realizacji zleceń i oszczędność odpadów przy zadrukowywaniu szerokiej gamy opakowań giętkich.”

Z nową maszyną wiążą się również istotne korzyści środowiskowe. Wyposażono ją w technologię „smartHEAT”, dzięki której urządzenie wykorzystuje produkowane przez siebie ciepło jako źródło dodatkowej energii, podczas gdy technologia „smartCLEAN” pozwala zaoszczędzić farby i rozpuszczalniki. Co więcej, rozwiązania „smartKEY” oraz „smartSET” maksymalizują wydajność maszyny poprzez skrócenie czasów narządu i ograniczenie ilości odpadów.

Na podstawie informacji firmy BOBST opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!
cript>