Agfa przedstawia Eclipse – nową bezprocesową płytę drukową
27 paź 2019 21:15

Jak zapowiedziała firma Agfa, jej nowa, bezprocesowa płyta drukowa Eclipse przeznaczona do komercyjnych, arkuszowych maszyn drukujących, łączy wszystkie zalety technologii bezprocesowej z łatwym drukowaniem. Eclipse eliminuje potrzebę stosowania chemikaliów do procesora. Zmniejsza to nakłady inwestycyjne i koszty przygotowania do druku. Agfa podkreśla, że ta najnowsza innowacja odróżnia się od innych płyt bezprocesowych obecnych na rynku, ponieważ jest równie łatwa w użyciu jak płyty konwencjonalne.

Przede wszystkim płyta utrzymuje maszynę w czystości. Opatentowana technologia bezprocesowa wspiera przenoszenie lakierowanej powłoki płyty na kilka pierwszych, zadrukowanych arkuszy, zamiast na maszynę, jak ma to miejsce w przypadku innych płyt bezprocesowych.

Ponadto Eclipse jest jedyną bezprocesową płytą, która zapewnia doskonały i stabilny kontrast obrazu, umożliwiając szybką wizualną inspekcję obrazu, a także rozpoznanie wykrawania i gięcia przez system. Płyty Eclipse zachowują świetny kontrast nawet po 24 godz. w świetle biurowym, co stanowi ogromną różnicę w porównaniu z 2 godz. w przypadku innych płyt bezprocesowych. 

Bezprocesowe płyty drukowe Eclipse posiadają także wysoką odporność na zarysowania. Podczas ładowania, przechowywania, transportu lub montażu, nie trzeba się martwić o ich uszkodzenie. Nowa płyta jest również elastyczna i nadaje się do użytku z atramentami konwencjonalnymi lub H-UV / LED-UV.

Eclipse uzupełnia ofertę płyt offsetowych Agfa, która w różny sposób zaspokaja potrzeby drukarń. „Nieustannie szukamy sposobów, aby wyprzedzić konkurencję i zapewnić naszym klientom najwyższą wartość dodaną - powiedział Guy Desmet, dyrektor marketingu ds. rozwiązań offsetowych w firmie Agfa. - Jeśli chodzi o płyty drukowe, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Nasze portfolio obejmuje konwencjonalne, nisko-chemiczne, wolne od chemikaliów i bezprocesowe płyty. Zawsze będziemy omawiać i konsultować właściwe rozwiązania z firmami poligraficznymi, w oparciu o ich potrzeby i preferencje.”

Eclipse jest częścią programu zrównoważonych innowacji - Agfa ECO³, obejmujących sprzęt, oprogramowanie i materiały eksploatacyjne, dzięki którym operacje przygotowania do druku i samego drukowania są czystsze (ECOlogy), bardziej opłacalne (ECOnomy) oraz łatwiejsze w obsłudze i konserwacji (Extra Convenience).

Na podstawie informacji firmy Agfa opracowała AP

error: Kopiowanie zabronione!