Najlepsze drukarnie dziełowe według wydawców
28 paź 2019 11:55

Tradycyjnie już pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie – 24 października – poznaliśmy wyniki dwóch rankingów na najlepszą drukarnię dziełową roku.

W dwuczęściowym rankingu magazynu „Wydawca” na podstawie wyników pierwszej jego części – „Wydawcy Wybierają Drukarnie” (wyniki – jak informowaliśmy – zostały ogłoszone podczas majowych Warszawskich Targów Książki) oraz nadesłanych przez zakłady poligraficzne danych dotyczących wyników produkcyjnych 2018 roku została wyłoniona pierwsza trójka najlepszych polskich drukarń.
Tytuł Najlepszej Drukarni Dziełowej 2018/2019 zdobył Abedik z Poznania. Drugie miejsce przypadło Zakładowi Graficznemu Colonel z Krakowa, a trzecie - Drukarni Wydawniczej im. W.L. Anczyca (również z Krakowa).

W rankingu „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” triumfowało Mazowieckie Centrum Poligrafii z podwarszawskich Marek – drukarnia cyfrowa zajmująca się drukiem książek i akcydensów. Na drugim miejscu znalazły się Olsztyńskie Zakłady Graficzne OZGraf, choć jak mówił ich prezes Piotr Ciosk, tak naprawdę jest to pierwsze miejsce – wśród drukarń offsetowych. Trzecie miejsce zajęły Łódzkie Zakłady Graficzne.

Wszystkim laureatom gratulujemy! IZ

cript>