Hybrydowy druk cyfrowy w praktyce
31 paź 2019 12:22

Na wrześniowych targach Labelexpo Europe 2019 firma Mark Andy zaprezentowała dwa premierowe rozwiązania – maszyny Digital Pro i Evolution, a także – po raz pierwszy przed szeroką publicznością w Europie – hybrydową maszynę cyfrową Digital Series HD. Tę ostatnią można było zobaczyć już na ubiegłorocznym Open House zorganizowanym w warszawskim centrum demonstracyjnym Mark Andy Europe. Co więcej, w naszym kraju są już pierwsi użytkownicy tego urządzenia. Jednym z nich jest firma Orion Znakowanie Towarów z Wrocławia.
Digital Series HD to maszyna anonsowana przez Mark Andy jako „True Hybrid” (czyli „w pełni hybrydowa”), z uwagi na połączenie w niej technologii cyfrowej (inkjetowej) z konwencjonalnymi modułami do uszlachetniania i wykańczania wydruków (np. tłoczenia folią, złocenia, sztancowania). Obsługuje szerokie spektrum podłoży, w tym etykiety shrink sleeve, o szerokości do 431 mm, a jej konfiguracja może być każdorazowo dopasowana do potrzeb klienta.
Mówi Łukasz Chruśliński, sales manager Mark Andy Poland: „Dzięki tej inwestycji Orion Znakowanie Towarów – firma specjalizująca się w przemysłowym druku etykiet, realizowanym do niedawna głównie w technice fleksograficznej - może obecnie zaproponować swoim klientom zupełnie nowe rodzaje produktów. Konfiguracja przez nią zamówiona potwierdza zaś możliwość „spersonalizowania” jej zgodnie z oczekiwaniami użytkownika. Nad projektem dyskutowaliśmy wspólnie przez dłuższy czas i cieszymy się, że spełnia ona pokładane w niej oczekiwania. Mamy też nadzieję, że kolejna planowana tu inwestycja, czyli model Evolution, w równym stopniu przyczyni się do dalszego, dynamicznego rozwoju tej drukarni”.
Wspomniana Evolution to jedna z dwóch ważnych premier targowych Mark Andy na wrześniowej wystawie Labelexpo Europe. „Tym samym nasza oferta w zakresie maszyn fleksograficznych wzbogaciła się o kolejne, elastyczne rozwiązania, nieco inne od znanej – także z wdrożenia w drukarni Orion Znakowanie Towarów – serii Performance. Zainteresowanie nimi przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Już w Brukseli sfinalizowaliśmy pierwsze jej kontrakty do Polski, a jednym z nich jest właśnie firma kierowana przez pana Marka Dziewanowskiego”.
Targi Labelexpo Europe 2019 przyniosły jeszcze jedno nowe rozwiązanie w ofercie Mark Andy – maszynę Digital Pro, oferowaną w dwóch wariantach: bazowym Digital Pro 1 (w trybie „z roli na rolę”) oraz hybrydowym Digital Pro 3 (oferowanym w konfiguracjach uwzględniających różne moduły pracujące w trybie inline). Cyfrowe rozwiązania Mark Andy są kierowane z jednej strony do firm dopiero rozpoczynających swoją „przygodę” z drukowaniem etykiet, z drugiej – do firm posiadających w swoim parku sprzętowym maszyny konwencjonalne, chcących zwiększyć swoje możliwości i ofertę.
„Takim przykładem jest firma Orion Znakowanie Towarów – potwierdza Łukasz Chruśliński. – Wdrożenie Digital Series HD z jednej strony pozwoliło rozszerzyć asortyment drukarni, z drugiej – odciążyło zainstalowaną przez nas zaledwie dwa lata wcześniej maszynę fleksograficzną Performance Series P7. Biorąc pod uwagę plany klienta odnośnie do zakupu nowego modelu – Evolution, firma z Wrocławia będzie bardzo ciekawym przykładem użytkownika trzech naszych rozwiązań, które – z uwagi na konfigurację i technologię drukowania – będą się uzupełniać i wspierać”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy

error: Kopiowanie zabronione!
cript>