Ponad 1000 ploterów Colorado zainstalowano na świecie
8 lis 2019 11:42

Już ponad 1000 drukarek z serii Colorado zainstalowano u klientów na całym świecie. Od września br. drukarki Colorado 1640 i 1650 produkowały łącznie średnio ponad 1 000 000 m2 miesięcznie. Co ciekawe, aż 16 proc. klientów korzystających z Colorado drukuje ponad 25 000 m2 rocznie.

Opinie użytkowników Colorado 1640 wskazują, że klienci doceniają wysoką wydajność tych urządzeń i ich użyteczność, szczególnie w sytuacjach wymagających szybkiego stworzenia wytrzymałej grafiki bez laminowania. Bartosz Świderski, właściciel Studio Bell przyznaje na przykład: „Colorado 1640 to bardzo wydajna maszyna. Przy prędkości pracy ok. 40 m²/godzinę pozwala nam zaoferować klientom ok. 4-krotnie szybszą realizację zleceń niż dotychczas. A to oznacza, że zamiast drukować jeden projekt tapety do biura w ciągu 4 dni, mogę wydrukować go teraz w ciągu 24 godzin”.

Więcej o wdrożeniu Colorado 1640 w Studio Bell (case study):

https://www.canon.pl/business-printers-and-faxes/studiobell-colorado/

Podczas tegorocznych targów FESPA 2019 Canon zaprezentował Colorado 1650 – drugi model z rodziny Colorado, który cechuje się nowym atramentem o zwiększonej elastyczności. Rozwiązanie to dedykowane jest producentom aplikacji wymagających złożenia, zawinięcia lub zagięcia, takich jak płótna oprawione w ramy, miękkie oznakowania, grafika z podświetleniem przednim lub tylnym, aplikacje do dekoracji wnętrz (tapety i inne elastyczne pokrycia ścian) oraz aplikacje zewnętrzne – w tym grafiki samochodowe. Nowy model posiada również unikalną technologię wykończenia FLXfinish, która z poziomu maszyny pozwala wybierać między błyszczącym i matowym wykończeniem wydruków – bez konieczności wymiany atramentu lub nośników.

Jeffrey Vermaat, dostawca usług druku i współwłaściciel holenderskiej firmy De Resolutie, przyznaje: „Szukamy ploterów, które pozwalają nam łączyć różne materiały, dzięki czemu możemy opracowywać nowe produkty i koncepcje – to stanowi naszą siłę. Dzięki Colorado 1650 możemy drukować błyszczące aplikacje na matowym papierze (oczywiście w kolorze) i na odwrót – matowe aplikacje na mediach błyszczących. To zaś otwiera przed nami wiele nowych możliwości biznesowych w zakresie projektowania wnętrz”.

Constantin Serban, dyrektor ds. technologii graficznych w The Freeman Company (USA) rozbudował w ostatnim czasie flotę urządzeń o kolejne plotery Colorado. Obecnie posiada aż 10 urządzeń Colorado 1640 i 10 urządzeń Colorado 1650. Podczas wystawy PRINTING United 2019 firma Freeman Company została uznana przez Canon za Klienta Roku 2019 w obszarze rozwiązań druku na świecie, właśnie ze względu na największą liczbę zainstalowanych ploterów Colorado.

Dirk Brouns, vice president Large Format Graphics, Océ Technologies, Canon, tak komentuje zainteresowanie klientów modelami z rodziny Colorado: „Działamy na dynamicznym rynku, na którym nieustannie zmieniają się wymagania odnośnie do aplikacji. Dlatego filozofią działań R&D w Canon jest stały dialog z naszymi partnerami i klientami oraz ścisła współpraca z nimi w celu dostarczania rozwiązań odpowiadających rzeczywistym potrzebom rynkowym. Po sukcesie Colorado 1640 zidentyfikowaliśmy dalsze możliwości rozwoju tej rodziny produktów, biorąc pod uwagę klientów, którzy potrzebują łatwiejszego dostępu do matowego wykończenia wydruków i bardziej elastycznego atramentu. Dzięki rozwiązaniom Colorado 1640 i 1650 jesteśmy w stanie odpowiedzieć na niemal wszystkie potrzeby w zakresie aplikacji druku produkowanych na urządzeniach typu roll-to-roll”.

Klienci czerpią dziś korzyści z naszego strategicznego programu innowacji, w którym skupiliśmy się na opracowaniu własnego urządzenia druku wielkoformatowego, unikalnego atramentu UVgel oraz własnych głowic drukujących – dodaje Dirk Brouns. - W efekcie, jako jeden z niewielu producentów ploterów do druku cyfrowego, stworzyliśmy zoptymalizowaną technologię druku, która idealnie spełnia potrzeby rynku”.

Więcej o Colorado 1650:

https://www.canon.pl/business-printers-and-faxes/oce-colorado-1650

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

error: Kopiowanie zabronione!
cript>