Schumacher Packaging umacnia się w Europie
15 lis 2019 10:40

Niemiecka firma rodzinna Schumacher Packaging przejęła angielskiego producenta opakowań, firmę Jaffabox z siedzibą w Birmingham. Schumacher Packaging jest producentem rozwiązań opakowaniowych z tektury falistej i litej, zatrudnia ok. 3500 osób, a jej obroty w 2018 r. wyniosły blisko 630 mln euro. Grupa posiada 30 zakładów w Niemczech, Polsce (we Wrocławiu i w Bydgoszczy), Czechach, Austrii, Holandii i obecnie także w Wielkiej Brytanii.

„Dzięki akwizycji Jaffabox wzmacniamy jeszcze bardziej naszą obecność na rynku europejskim, oferując naszym międzynarodowym klientom korzyści logistyczne i, zwłaszcza w okresie Brexitu, stały punkt kontaktowy na terenie Wielkiej Brytanii” - zaznacza Schumacher Packaging.

Jaffabox produkuje i sprzedaje całą gamę opakowań z tektury falistej, od kartonów ekspedycyjnych do gotowych opakowań dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.

Mark Amyes, dyrektor sprzedaży w Jaffabox, tłumaczy: „Przedsiębiorstwa są coraz bardziej aktywne na poziomie międzynarodowym i mają zakłady w całej Europie. I oczywiście wolą pracować z wybranymi dostawcami obsługującymi wszystkie regiony – idealnie pod względem jakości i w stałych cenach – zamiast wybierać oddzielnego dostawcę dla każdego kraju.”

Bjorn Schumacher, dyrektor generalny Schumacher Packaging, precyzuje: „Obydwie firmy są zarządzane przez swoich właścicieli. Obydwie mają ponad 70 lat pozytywnych doświadczeń i są zarządzane przez dwóch braci. Nasze kultury biznesowe doskonale się uzupełniają.”

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

error: Kopiowanie zabronione!
cript>