HP odrzuca ofertę firmy Xerox
19 lis 2019 09:12

Jak informowaliśmy niedawno, Xerox złożył ofertę przejęcia HP Inc. 17 listopada HP poinformował, że jego rada nadzorcza jednogłośnie odrzuciła propozycję.

W liście przesłanym na ręce Johna Visentina, wiceprezesa zarządu i CEO firmy Xerox, upublicznionym przez HP, rada nadzorcza wyjaśnia, że w ofercie HP „został oszacowany znacznie poniżej wartości”. HP publikuje także ofertę złożoną przez Xerox, po raz pierwszy ujawniając jej kwotę. Xerox proponował akcjonariuszom HP 22 dolary za akcję, co miało im zapewnić 48 proc. udziałów w nowej grupie HP-Xerox. Wartość całkowita wynosiłaby ok. 33,5 mld dolarów.

We wspomnianym liście HP wskazuje też na „spadek obrotów Xerox z 10,2 do 9,2 mld dolarów (w ciągu 12 miesięcy) od czerwca 2018”, co stawia „poważne pytania o drogę przedsiębiorstwa i jego perspektywy.”

HP nie zamyka jednak całkowicie kwestii fuzji, biorąc pod uwagę „potencjalne korzyści konsolidacji”. „Pozostajemy otwarci na możliwość wykreowania wartości dla akcjonariuszy HP dzięki ewentualnemu połączeniu z Xerox.”

„Pozostajemy też gotowi na współpracę, aby lepiej zrozumieć waszą firmę i całkowitą wartość utworzoną na bazie połączenia” - konkluduje rada nadzorcza.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

cript>