Kolejny Speedmaster w Preston Packaging
22 lis 2019 14:31

Preston Packaging z podpoznańskiej Dąbrowy specjalizuje się w obsłudze branż farmaceutycznej i kosmetycznej oraz producentów suplementów diety w zakresie opakowań jednostkowych z tektury litej, ulotkach informacyjnych oraz instrukcjach produktowych.

W ostatnich dniach października br. został podpisany kontrakt na dostawę 7-kolorowej maszyny offsetowej Heidelberg Speedmaster XL 106-7+LYYL wyposażonej w system lakierowania oraz podwójny system suszenia pośredniego, przystosowanej do pracy zarówno trybie UV, jak i konwencjonalnym.

Bracia Filip, Jacek i Stanisław Karońscy założyli firmę dokładnie 20 lat temu w 1999 roku. Początkowo Preston zajmował się organizacją eventów oraz poligrafią reklamową. „Początki były skromne. Pierwszą zakupioną przez nas maszyną była złamywarka Stahl, a później jednokolorowa maszyna offsetowa w formacie B3. Dużym krokiem była budowa nowej siedziby firmy w 2013 roku i inwestycje w maszyny Speedmaster CD 74-5+L-F oraz Speedmaster SM 74-2-P-H” – mówi Stanisław Karoński, wiceprezes zarządu drukarni Preston. Dziś drukarnia Preston dysponuje nowoczesnym zakładem, wykwalifikowaną załogą oraz stałą grupą odbiorców krajowych i zagranicznych.

Cieszymy się, że stanie u nas kolejna maszyna Heidelberg. Mamy zaufanie do tej marki. Liczymy, że nowa, dużo bardziej zaawansowana technologicznie maszyna da nam kolejny impuls do rozwoju. Chcemy być szybsi, oferować jeszcze lepszą jakość i poszerzyć ofertę firmy o nowe produkty. Inwestycja w nową maszynę wpisuje się również idealnie w naszą strategię zrównoważonego rozwoju” – podkreśla Stanisław Karoński.

Drukarnia Preston produkuje różnego rodzaju opakowania (jednostkowe klejone liniowo, z dnem automatycznym, do leków z tłoczeniem Braille), saszetki oraz obwoluty do blistrów, prezentery do opakowań jednostkowych, holdery do strzykawek, fiolek, saszetek, ampułek oraz innych produktów wymagających zabezpieczenia. Drukarnia oferuje swoim klientom również opracowanie i wykonanie opakowań o nietypowej konstrukcji.

Elementem wyróżniającym ofertę Preston Packaging na rynku poligraficznym jest możliwość zaoferowania klientom z branży farmaceutycznej kompleksowej usługi produkcji opakowań jednostkowych, pakowania, magazynowania oraz serializacji w ramach ścisłej współpracy z firmą Prespack.

Maszyna drukująca Speedmaster XL 106-7+LYYL (UV mix) jest przystosowana do pracy zarówno przy wykorzystaniu farb i lakierów konwencjonalnych, jak i UV. Pozwala na pracę z maksymalną prędkością do 18 tys. ark./h. Maksymalny format arkusza to 106x75 cm. Zarówno podniesienie wydajności produkcji, jak i możliwość skorzystania z większego formatu arkusza były ważne dla drukarni.

Maszyna jest wyposażona m.in. w pulpit sterowania Prinect Press Center XL 2 z ekranem Wallscreen XL oraz unikalne oprogramowanie Intellistart 2 do zarządzania zmianą zleceń, co w sposób istotny wpływa na efektywność jej wykorzystania i optymalizację czasów narządu, a także ułatwia i upraszcza pracę operatora. Maszyna może pracować w trybie drukowania autonomicznego Push to Stop.

Na liście wyposażenia jest moduł Color Fast Solution redukujący ilość makulatury i czuwający nad balansem farba-woda. Nakładak Preset Plus zapewnia stabilność pracy przy najwyższych prędkościach i zróżnicowanych podłożach i posiada mechaniczną oraz ultradźwiękową kontrolę podwójnych arkuszy.

Zamówiona maszyna będzie także wyposażona we w pełni automatyczny system sekwencyjnej wymiany form drukowych AutoPlate Pro, automatyczne mycie wałków farbowych, gum i cylindrów dociskowych, zintegrowane zespoły farbowo-zwilżające HyColor z systemem Vario (zbieranie zanieczyszczeń z płyty), komplety wałków farbowych UV MIX do pracy z farbami UV i farbami konwencjonalnymi dla całej maszyny.

System lakierowania z CoatingStar Compact umożliwia zastosowanie większości typów lakierów dyspersyjnych, UV i metalicznych. Maszyna posiada też system suszenia DryStar LYYL z kasetami IR i nadmuchem gorącego powietrza, DryStar UV CAN z kasetami IR, UV i nadmuchem gorącego powietrza oraz kasetami suszenia pośredniego DryStar UV.

Wyposażona jest również w wykładanie Preset Plus z pakietem rozwiązań automatyzujących przestawianie wykładania oraz optymalizujących drogę podłoża drukowego dostosowując się do maksymalnych prędkości w zadanych grubościach podłoży drukowych.

W konfiguracji maszyny nie zabrakło najwyższej klasy systemu do spektrofotometrycznej kontroli arkusza bezpośrednio w maszynie drukującej Prinect Inpress Control (pomiar farb CMYK, kolorów specjalnych oraz pasowania).

Maszyna jest objęta dwuletnim pakietem opieki serwisowej SystemService 24 Plus.

Drukarnia Preston posiada certyfikaty jakościowe i środowiskowe takie jak ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz FSC.

Jako firma i właściciele zawsze dbaliśmy o środowisko naturalne i otoczenie. Oczekujemy, że nowa maszyna pomoże nam również w realizacji priorytetów polityki środowiskowej Preston Packaging. Uważamy, że to kwestia społecznej odpowiedzialności biznesu. Podsumowując, nie możemy się już doczekać na moment, kiedy maszyna zostanie zainstalowana i ruszy na niej produkcja. Będzie to kolejny milowy krok w rozwoju Preston Packaging i na pewno zmobilizuje nas to do dalszego działania” – mówi Filip Karoński, prezes zarządu drukarni Preston.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg Polska

cript>