200 proc. inspekcji w Polsce
28 lis 2019 11:51

EyeC Polska nawiązał współpracę z niemiecką firmą Erhardt+Leimer i wprowadził do swojej oferty kamerę SMARTSCAN zapewniającą 200 proc. inspekcję wizyjną. Oparta na niej opatentowana technologia przeznaczona jest dla branży produkcji etykiet i polega na podwójnej inspekcji wstęgi. Podwójna nie oznacza jednak, że przy zastosowaniu drugiej kamery. Obraz jest rejestrowany przy użyciu jednej kamery, ale dwóch różnych metod oświetlenia, przy pełnej prędkości maszyny, a następnie poddawany ocenie. Podwójna rejestracja obrazu pozwala wykryć wady materiału lub błędy druku, które nie są widoczne przy wykorzystaniu klasycznego oświetlenia z góry, jak to ma miejsce w inspekcji 100 proc. Oprócz zoptymalizowanego wykrywania błędów technologia 200 proc. oferuje także dodatkową innowację, upraszczając działanie systemu inspekcji. Prosta, korzystna cenowo, a zarazem unikalna funkcjonalność rozwiązania SMARTSCAN należącego do E+L ma uzupełnić ofertę wysoko zaawansowanych systemów kontroli wizyjnej firmy EyeC.

„Podwójna inspekcja jest tak kompleksowa, że umożliwia wykrycie defektów znajdujących się na spodniej stronie etykiety takich jak obecność brudu, owadów czy uszkodzeń. Przykładem jest również wykrywanie błędu polegającego na odklejeniu się etykiety od podłoża. Obszar pokryty klejem znajdujący się na wierzchniej stronie wstęgi jest zasadniczo łatwy do wykrycia, jednak zazwyczaj problem ten występuje na spodniej stronie materiału nośnego. Dzięki technologii 200 proc. inspekcji jest to łatwo dostrzegalne“ - informuje Alexander Thomalla, product manager w firmie Erhardt+Leimer.

„Od 7 lat EyeC Polska konsekwentnie pracuje nad rozwojem rynku w Polsce, a także w Czechach i na Słowacji. Szczególną uwagą darzymy producentów etykiet. Do tej pory dla drukarń fleksograficznych oferowaliśmy wyłącznie wysoko zaawansowane systemy inspekcji dopasowane do konkretnych rozwiązań. Dzięki współpracy z firmą Erhardt+Leimer rozpoczęliśmy sprzedaż prostych, korzystnych cenowo i zarazem bardzo funkcjonalnych rozwiązań oferujacych unikalną, bo 200 proc. inspekcję wizyjną. Systemy te można instalować na maszynach drukujących i na przewijarkach. Są znane na rynkach światowych i cieszymy się, że dzięki nam będą teraz łatwiej dostępne także w Polsce“ – mówi Marcin Weksler, właściciel EyeC Polska.

Opracowano na podstawie informacji firmy EyeC Polska

error: Kopiowanie zabronione!