Derprosa zaprzestaje produkcji folii oksydegradowalnych
2 gru 2019 13:43

Firma Derprosa poinformowała, że w 2019 r. zaprzestała produkcji i sprzedaży folii oksydegradowalnej, wyprzedzając przepisy wspólnotowe zabraniające ich używania i produkcji w całej Unii Europejskiej, mające wejść w życie z dniem 3 lipca 2021 r. (dyrektywa (UE) 2019/904, art. 2, 5 i 17).

Komisja Europejska wprowadza nowe normy w oparciu o dowody naukowe potwierdzające, że pozostałości powstałe w wyniku oksydegradacji nie ulegają biodegradacji. W związku z powyższym produkty te zostaną zakazane. Odpady z oksydegradowalnych tworzyw sztucznych mogą znaleźć się w łańcuchu pokarmowym, a ostatecznie w naszym jedzeniu lub w wodzie, którą pijemy.

Firma Derprosa jest zaangażowana w produkcję folii polipropylenowych, które można stosować do laminowania papieru i tektury, a po użyciu laminowany produkt można doskonale poddać recyklingowi w tym samym kanale co papier.

Firma stawia na całkowicie naturalne alternatywy - jak PLA (kwas polimlekowy pochodzący z kukurydzy) - opracowując gamę folii do laminowania NATIVIA, w pełni kompostowalnych przemysłowo i biodegradowalnych. NATIVIA to folia do kilkuletniego użytku dedykowana opakowaniom giętkim, której wejście na rynek europejski zaplanowano na 2020 r.

Jak zaznacza Derprosa: firma jest zobowiązana do przekazywania swoim klientom, zainteresowanym stronom i opinii publicznej wszelkiej dostępnej wiedzy na temat odpowiedzialnego użytkowania wytwarzanych przez siebie produktów oraz najnowocześniejszych rozwiązań, tak aby jej klienci i poinformowani konsumenci zawsze mogli podejmować najlepsze decyzje konsumpcyjne.

Na podstawie informacji firmy Derprosa opracowała AP

cript>