Nowy przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Heidelberg
3 gru 2019 12:34

Dr Martin Sonnenschein został nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Heidelberger Druckmaschinen AG. Został on powołany na członka Rady Nadzorczej pod koniec listopada przez Sąd Rejestrowy w Mannheim i przejął funkcję przewodniczącego z dniem 1 grudnia br.

„Wybór na przewodniczącego Rady Nadzorczej jest zaszczytem, ​​ale także obowiązkiem wobec akcjonariuszy, klientów i pracowników. To tutaj napisałem moją pracę dyplomową 30 lat temu. Dziś Heidelberg jest światowym liderem rynku i technologii jako dostawca systemów dla przemysłu poligraficznego Nadszedł czas, aby wykorzystać możliwości oferowane przez cyfryzację, zmiany technologiczne i wymagania nowych klientów. Obecna sytuacja gospodarcza tego nie ułatwia. Wymagania dotyczące poszerzania wiedzy specjalistycznej, szybkości zmian i innowacji są wysokie. Rentowność musi wzrosnąć, abyśmy zyskali pole do transformacji, która już się rozpoczęła, i wejścia na nowe rynki. Dzięki zapałowi całego zespołu Heidelberga z powodzeniem będziemy kształtować te ogromne zmiany”- powiedział Martin Sonnenschein.

„Dr Martin Sonnenschein posiada wieloletnie doświadczenie w branży w zakresie strategii i transformacji ważnych dla firmy Heidelberg. Z powodzeniem realizował na całym świecie projekty rozwojowe, które koncentrowały się nie tylko na ważnych decyzjach strategicznych, ale także na cyfryzacji i zwiększaniu rentowności. Dzięki swojemu doświadczeniu w zarządzaniu będzie odgrywał cenną rolę jako nasz partner sparingowy”- powiedział Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny w firmie Heidelberg.

Martin Sonnenschein (55) jest partnerem i dyrektorem zarządzającym firmy konsultingowej A.T. Kearney. Jako wieloletni członek wielu najwyższych komitetów zarządzających, były dyrektor generalny A.T. Kearney dla regionu Europy Środkowej i światowy lider praktyk, odpowiada za jednych z najważniejszych klientów w branży i usługach. W ostatnich latach Sonnenschein z powodzeniem wdrożył globalnie wiele dużych programów transformacji cyfrowej oraz projektów rozwoju przemysłowego i innowacji, koncentrując się na ulepszeniach operacyjnych oraz nowych modelach biznesowych. Przed dołączeniem do A.T. Kearney absolwent inżynierii przemysłowej w Karlsruhe zajmował stanowiska kierownicze w koncernach Daimler-Benz InterServices, E-Plus Mobilfunk i ThyssenKrupp.

Rada Nadzorcza Heidelberga wybrała dr. Martina Sonnenscheina na przewodniczącego Rady Nadzorczej w dniu 28 października br. pod warunkiem powołania go przez sąd, po tym, jak dr Siegfried Jaschinski postanowił opuścić Radę Nadzorczą z przyczyn osobistych ze skutkiem od 30 listopada br. Dr Martin Sonnenschein został powołany do końca następnego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia w dniu 23 lipca 2020 r. Tam zostanie zaproponowany akcjonariuszom jego wybór do Rady Nadzorczej.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg opracowała AP

error: Kopiowanie zabronione!
cript>