Warsztaty oklejania pojazdów folią wylewaną
5 gru 2019 09:52

12 grudnia odbędzie się #27. edycja warsztatów teoretyczno-praktycznych pt. „Aplikacje samochodowe od A do Z” organizowanych przez Atrium Centrum Ploterowe wraz z marką IKONOS. Przez dekadę w cyklu wzięło udział już ponad 1000 osób.

„Mamy za sobą już blisko 30 edycji cyklu „Aplikacje samochodowe od A do Z”. W tym czasie przeszkoliliśmy ponad tysiąc osób, rozpoczynających, a często i już posiadających doświadczenie w zakresie car wrappingu. Szkolenia prowadzone są przez nas, czyli dystrybutora folii Ikonos z ponad 25-letnim doświadczeniem oraz zawodowych aplikatorów, legitymujących się tytułami mistrzowskimi w aplikacjach. Warsztaty mają na celu przede wszystkim postawienie pierwszych, prawidłowych kroków w pracy z folią wylewaną” - mówi prowadzący szkolenie Jakub Soluch z firmy Atrium Centrum Ploterowe. - Od kilku lat nie zmieniamy sprawdzonego i dobrze ocenianego programu tego podstawowego szkolenia. Kierujemy je do nowicjuszy, ale także do firm, które chciałyby rozszerzyć portfolio swoich usług o oklejanie pojazdów. Warto dodać, że techniki wypracowane przy aplikacjach samochodowych pomogą także w codziennej pracy z innymi materiałami, co będzie skutkowało lepszymi realizacjami, mniejszymi stratami materiałów i czasu.

Trzecią grupą docelową są „oklejacze” posiadający już pewną praktykę, którzy mają za sobą już kilka realizacji, ale chcieliby pogłębić swoją wiedzę, skonfrontować ją ze specjalistami i poznać kilka nowych „trików”. Ogromna dawka wiedzy praktycznej podczas części prezentacyjnej zaskoczy nawet bardziej doświadczonych aplikatorów.”

Warsztaty będą prowadzone przez jednego z czołowych polskich aplikatorów z firmy Media Target. Użyte zostaną folia wylewana i laminat wylewany IKONOS/GRAFITYP. Zestaw ten jest ceniony na rynku za długi czas pozycjonowania i przeznaczony jest zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Jego charakterystyka obejmująca wielokrotne przyklejanie i odklejanie wynosi aż 30-45 minut. Inna zaleta tego systemu to możliwość aplikacji w głębokich przetłoczeniach, czyli tzw. pełnym trójwymiarze.

Podczas prezentacji i warsztatów specjalista wyjaśni wszelkie niuanse, które towarzyszą niełatwej sztuce oklejania. Każdy z uczestników będzie miał możliwość pod okiem mistrza wykonać próbne, podstawowe aplikacje, sprawdzić charakterystykę folii, nauczyć się prawidłowej pracy z nagrzewnicą, folią i raklą.

Rozpoczynająca szkolenie cześć merytoryczna będzie miała na celu przekazanie niezbędnych informacji o procesie produkcji różnego rodzaju folii. Omówione zostaną cechy folii kalandrowanych i wylewanych oraz sposoby ich dobierania w zależności od aplikacji.

Teoretyczna część spotkania to także omówienie procesu oklejania pojazdów, który można podzielić na kilka etapów zaczynając od wyboru folii, przez przygotowanie projektu i przystosowanie go na dany samochód, po zatwierdzenie projektu, drukowanie i laminowanie. Ważnym etapem jest przygotowanie pojazdu do aplikacji.

Najważniejszym punktem szkolenia będzie oczywiście proces pozycjonowania, naklejania i repozycjonowania folii, a także sposób jej zdejmowania, które zostaną zaprezentowane we wspomnianej części pokazowej i warsztatowej.

Udział w szkoleniu jest odpłatny. Więcej informacji na stronie organizatora.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

cript>