OKI Europe świętuje 30-lecie technologii LED
9 gru 2019 10:00

Trzydzieści lat po wprowadzeniu na rynek swoich pierwszych drukarek LED firma OKI Europe świętuje swoją historię jako pionier technologii drukarek LED, którą nadal udoskonala i stosuje w swoich urządzeniach.

W ramach obchodów 30-lecia innowacyjnej technologii LED firma OKI zachęca swoich klientów i partnerów, aby w serii zabawnych filmików przygotowanych przez klientów podzielili się doświadczeniami z drukarkami LED. OKI rzuca również wyzwanie klientom, zapraszając ich do przetestowania dokładności i precyzji drukarek LED i urządzeń wielofunkcyjnych (MFP) marki OKI poprzez wydrukowanie całej powieści „Przypadki Robinsona Crusoe” Daniela Defoe na jednostronnym dokumencie PDF i obejrzenie wydruku przy użyciu szkła powiększającego w celu sprawdzenia, jak wyraźny jest ten drobny tekst.

„W OKI Europe jesteśmy niezwykle dumni z naszego dziedzictwa w zakresie technologii LED oraz jej pionierskiego zastosowania w drukarkach — powiedziała Pamela Ghosal, dyrektor ds. komunikacji marketingowej na region EMEA, OKI Europe Ltd. - Od 30 lat promujemy rozwiązania LED w miejsce alternatywnych technologii drukowania. Zastosowano je w milionach produktów marki OKI i pozostają one ważną częścią naszych kolejnych innowacji produktowych”.

Firma OKI stała się pionierem w stosowaniu technologii LED w drukarkach w 1989 r., gdy na rynek trafiły modele OL400 oraz OL800 — pierwsze drukarki LED w Europie. W 1998 do sprzedaży trafił model OKIPAGE 8c, pierwsza cyfrowa kolorowa drukarka OKI pracująca z dwukrotnie większymi szybkościami niż konkurencyjne produkty.

Potem pojawiły się kolejne innowacje w dziedzinie technologii drukarek LED: w 2005 r. firma OKI wprowadziła na rynek C5500 MFP, pierwsze na świecie kolorowe urządzenie wielofunkcyjne A4 w segmencie drukarek LED/laserowych, a na początku tego roku skierowała do sprzedaży wielokrotnie nagradzaną serię C800, czyli najmniejsze kolorowe drukarki A3 na rynku.

Obecnie firma OKI korzysta z zalet technologii LED, zwłaszcza możliwości szerokiej obsługi nośników, co pozwala przedsiębiorstwom wykonywać więcej wydruków we własnym zakresie, zamiast zdawać się na długotrwałe i kosztowne procesy drukowania w zewnętrznych firmach. Od oznakowań na półki, w tym metki z cenami, etykiety i niemal dowolne gotowe formaty nośników, po samoprzylepne naklejki na podłogę, przyciągające uwagę plakaty, promocyjne ekspozycje, gondole, dwustronne banery i nośniki wodoodporne — wszystko to oraz wiele więcej można przygotować za pomocą niewielkich drukarek LED marki OKI.

Ponadto technologia LED okazała się być prawdziwym przełomem na rynku „drukowania dla zysku”, umożliwiając przedsiębiorstwom z branży twórczej i drukarniom oferowanie nowych usług oraz dostęp do nowych źródeł przychodów dzięki możliwościom drukarek LED. Obejmuje ona całą gamę urządzeń, od pierwszych na świecie cyfrowych drukarek LED z białym tonerem, po pionierskie drukarki 5-kolorowe (CMYK+biały oraz CMYK+błyszczący/przezroczysty), a także pierwszą na świecie biurkową 5-kolorową cyfrową drukarkę etykiet (CMYK+biały). Oferta OKI w zakresie urządzeń do druku przemysłowego obejmuje ekonomiczne alternatywy dla drukowania bezpośredniego DTG, personalizacji towarów, drukowania etykiet oraz kopert na nośnikach różnych typów i o różnej gramaturze. Dotyczy to również ciemnych nośników, co pozwala na nieskrępowaną kreatywność i personalizację nawet przy 1 egzemplarzu.

Więcej – w grudniowej „Poligrafice”.

Opracowano na podstawie informacji firmy OKI Europe

error: Kopiowanie zabronione!
cript>