Siegwerk uruchomił największą zautomatyzowaną fabrykę farb w Europie
12 gru 2019 08:34

Firma Siegwerk, jeden z czołowych globalnych dostawców farb do druku opakowań i etykiet, uruchomił nową i całkowicie zautomatyzowaną fabrykę farb w swej głównej siedzibie w Siegburgu. Tym samym nowe Blending Center (Centrum Mieszalnicze) stało się największym kompletnie zautomatyzowanym zakładem produkcji farb w Europie.

„Uruchomienie tej fabryki to dla nas bezprecedensowy krok milowy. To kluczowy element naszej globalnej sieci produkcyjnej” - podkreślał w swej przemowie Herbert Forker, dyrektor generalny firmy Siegwerk. Nowe Centrum Mieszalnicze wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne stanowi przykład zintegrowanego Przemysłu 4.0. „Kwestie cyfryzacji i automatyzacji odgrywają kluczową rolę. Musimy rozpatrywać na różnych szczeblach, jakie możliwości realizować,w którym kierunku się rozwijać i w co inwestować. Nowy system jest jedną z odpowiedzi na te pytania” - kontynuował Forker. Obecnie w nowej fabryce odbywają się testy produkcyjne i już wkrótce rozpocznie ona działalność w pełnym wymiarze.

Nowe Centrum spełnia wszystkie obowiązujące aktualnie regulacje prawne i gwarantuje najwyższą, niezmienną jakość dzięki stosowaniu niezawodnych, zestandaryzowanych procesów, pewność dostaw oraz większą wydajność produkcyjną. W porównaniu z poprzednio stosowanymi procesami produkcji nowe są jeszcze bardziej wydajne i przejrzyste, wyraźnie zwiększając produktywność zakładu. Co więcej, nowa fabryka zapewnia bezpieczniejszą i czystszą produkcję oraz wspiera działania firmy Siegwerk na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Firma przez lata wybudowała rozległą, globalną sieć produkcji i obsługi klientów, dostarczającą klientom farby i lakiery o najwyższej jakości. Obecnie składa się na nią 16 fabryk produkujących farby, Centra Doskonałości oraz 50 zakładów mieszania i dozowania farb (zwanych również Centrami Mieszalniczymi), w których farby są dopasowywane do indywidualnych potrzeb klientów. „Nowy zakład automatyzuje naszą produkcję farb, co ułatwi nam zaspokojenie rosnących potrzeb klientów, którzy oczekują powtarzalności i najwyższej jakości” - podsumował Forker.

Na podstawie informacji firmy Siegwerk opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!