Epson potwierdza zaangażowanie w ochronę środowiska
31 gru 2019 08:00

Firma Epson w ramach 25. Konferencji Stron ONZ (COP 25) w Madrycie potwierdziła swoje zaangażowanie na rzecz dekarbonizacji, czyli redukcji gazów cieplarnianych.

Jak poinformowała firma, wprowadzane przez nią innowacje mogą odegrać kluczową rolę w osiągnięciu Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals) opracowanych przez ONZ. Jednak japoński koncern nie ogranicza się wyłącznie do walki z klimatem poprzez produkcję ekologicznych produktów i promowanie zmniejszającej emisję ciepła technologii druku atramentowego. W celu poprawy jakości powietrza produkcja gazów cieplarnianych redukowana jest również na etapie produkcji i transportu.

„Zmiany klimatu to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakim przyszło się mierzyć naszej planecie. W Epson robimy wszystko co możliwe, aby przeciwdziałać temu zjawisku, dlatego cele w zakresie ograniczenia emisji gazu cieplarnianego w zakładach produkcyjnych oraz na etapie łańcucha dostaw spełniają wymogi porozumień paryskich. Zostały one także zaakceptowane przez inicjatywę SBTi (Science Based Targets) jako spójne z najnowszymi wynikami badań nad zmianami klimatycznymi" – powiedział Minoru Usui, prezes firmy Epson.

Firma zadeklarowała, że do 2025 r. zmniejszy emisję gazów cieplarnianych typu 1 i 2 o 19 proc. w porównaniu do roku fiskalnego 2017. Co istotne, w roku fiskalnym 2018 (zakończonym w marcu 2019 r.), firma osiągnęła redukcję na poziomie 15 proc. Realizacja dalszych celów na kolejny rok planowana jest dzięki wdrożeniom energooszczędnych rozwiązań z zakresu innowacji produktowych i wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson

cript>