Dagmar Schmidt nową prezes działu fleksograficznego Flint Group
13 sty 2020 12:00

Flint Group desygnował Dagmar Schmidt na prezesa działu fleksograficznego; decyzja wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym. Wybór ma na celu zagwarantowanie strategicznej spójności działań w warunkach dążenia firmy do pełnej komercjalizacji jej innowacyjnej oferty skierowanej do producentów druku i opakowań na całym świecie.

Dagmar trafiła do Flint Group z firmy BASF w 2003 r. Zanim osiągnęła w Grupie dotychczas zajmowaną pozycję – dyrektora ds. technicznych – z powodzeniem kierowała działem Opakowań Giętkich Flint Group w roli jego dyrektor generalnej, a jeszcze wcześniej zajmowała w niej kilka stanowisk kierowniczych, operacyjnych oraz w łańcuchu dostaw.

W swej nowej roli Dagmar Schmidt zastąpi Aryana Moelkera, który do końca stycznia 2020 r. opuści firmę, by zająć stanowisko dyrektora generalnego w jednej z niemieckich spółek akcyjnych.

Antoine Fady, dyrektor generalny Flint Group, powiedział: „Chciałbym podziękować Aryanowi za jego istotny wkład w rozwój naszej firmy przez ostatnie sześć lat. Dokonał on przewartościowania strategicznego pozycjonowania działu fleksograficznego oraz nadzorował rozwój nowych produktów dla Flint Group w obszarze płyt HD i termicznych, nowej ekscytującej technologii płyt o jakości nano oraz łatwego w użytkowaniu systemu Catena-E.”

O nowej nominacji wypowiedział się również dyrektor operacyjny Flint Group, Steve Dryden: „Jesteśmy niezwykle zadowoleni z nominacji Dagmar na prezesa działu fleksograficznego, w którym będzie nadal rozwijać swoją pasję do innowacyjności oraz tworzenia wysoce efektywnych zespołów. Ta zmiana to kolejny przykład nominacji na kluczowe stanowiska osób z wewnątrz firmy, co zawsze jest mile widziane.

Dagmar, która pracowała w tym dziale jako koordynatorka jego transformacji, a wcześniej jako generalna menedżerka działu Farb dla Opakowań Giętkich, jest z nim doskonale zaznajomiona. Jestem przekonany, że zapewni wartościowy wkład w nieprzerwany, udany rozwój Flint Group.”

Nowa prezes podkreśla: „Z ogromną radością przyjmuję nowe wyzwanie przypadające na ekscytujący okres w działalności firmy i z niecierpliwością czekam na możliwość pełnego zaangażowania się w jej działalność oraz zespołową pracę w celu zagwarantowania realizacji naszej strategii.”

Na podstawie informacji Flint Group opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!
cript>