Nowy prezes Agfa-Gevaert
13 sty 2020 12:03

Rada nadzorcza podjęła decyzję o nominacji Pascala Juery na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego grupy Agfa-Gevaert z dniem 1 lutego 2020. Zastąpi on Christiana Reinaudo, który pozostanie w grupie jako członek rady nadzorczej.

Pascal Juery ma 54 lata i jest Francuzem urodzonym w Paryżu, absolwentem ESCP Business School (dawnej l'Ecole superieure de commerce de Paris). Od ponad 30 lat pracuje w przemyśle chemicznym i materiałów zaawansowanych.

W ciągu ostatnich 10 lat był członkiem komitetu wykonawczego francuskiej grupy chemicznej Rhodia, a następnie belgijskiej grupy Solvay, aktywnie uczestnicząc w tworzeniu jej portfolio i transformacji jej działalności.

Klaus Roehrig, prezes rady nadzorczej Agfa-Gevaert, podkreślił w komunikacie: „Jesteśmy szczęśliwi mogąc przyjąć Pascala Juery jako nowego prezesa w decydującym momencie procesu transformacji grupy. Jego wcześniejsze doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowym przedsiębiorstwem będącym w trakcie przekształcenia umożliwi mu kierowanie grupą Agfa-Gevaert działającą na szybko zmieniających się rynkach.”

Rada podziękowała także Christianowi Reinaudo za jego pracę w ciągu ostatniej dekady. Klaus Roehrig zaznaczył: „Christian Reinaudo objął funkcję prezesa 1 maja 2010 w trudnych okolicznościach. Po światowym kryzysie ekonomicznym 2008-2009 udało mu się ustabilizować sytuację przedsiębiorstwa i przywrócić jego rentowność. Wdrożył on strategię wzrostu we wszystkich działach grupy, która – jak wskazują wyniki ostatnich dwóch kwartałów – zaczyna przynosić rezultaty. (...)”

Akcjonariusze mają zatwierdzić Pascala Juery jako prezesa grupy na walnym zgromadzeniu 12 maja 2020.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

error: Kopiowanie zabronione!