Europapier wzbogaca ofertę o papier recyklingowy
16 sty 2020 11:38

Papiery IMPACT i IMPACT NATURE pochodzą z austriackiej firmy Lenzing Papier, która, pragnąc mieć jak najmniejszy wpływ na środowisko, minimalizuje emisję gazów, deklaruje restrykcyjne oszczędzanie wody czy chociażby ponowne wykorzystywanie odpadów produkcji, co potwierdzają liczne międzynarodowe certyfikaty. Dlatego też wybierając papiery IMPACT można mieć pewność, że powstały one w przyjaznych dla natury warunkach. Co równie istotne, dostępne są w szerokim zakresie gramatur, wyróżniają się doskonałą bielą, są odporne na starzenie oraz przeznaczone zarówno do druku laserowego, jak i atramentowego. 

IMPACT jest papierem w 100 proc. pochodzącym z recyklingu. Ponadto w procesie jego produkcji zrezygnowano z optycznych środków rozjaśniających i wybielającego chloru na rzecz nowoczesnych procesów przetwarzania recyklingowanego włókna. IMPACT to papier niepowlekany i spulchniony, cechuje się wysoką nieprzezroczystością, odpornością na starzenie oraz znakomitą bielą, której wskaźnik CIE ISO 1475 dla papieru IMPACT wynosi 150%, a dla IMPACT NATURAL CIE ISO 11475 - 90%. Papiery są dostępne w gramaturze od 70 do 350 g/m2.

Papiery recyklingowe dostępne w ofercie Europapier Polska spełniają międzynarodowe normy produkcji, surowe wymogi dotyczące ekologii oraz posiadają gwarancję pochodzenia drewna, a świadczy o tym szereg certyfikatów takich jak: Blue Angel, FSC, EU Ecolabel, Nordic Swan Ecolabel, ISO 9001, ISO 14001, DIN 6738.

Szczegóły są dostępne u przedstawicieli handlowych Europapier Polska.

Opracowano na podstawie informacji firmy Europapier

cript>