HP Indigo 12000 HD w Eurographic Group
17 sty 2020 08:11

Firma Eurographic Group, specjalizująca się w druku cyfrowym, zainstalowała w swoim zakładzie w Szczecinie system HP Indigo 12000 HD w formacie B2 w celu skuteczniejszego konkurowania z drukarniami offsetowymi, przy jednoczesnej poprawie jakości i oszczędnościach kosztowych.

Eurographic Group A/S (wcześniej Eurographic Denmark A/S) powstała w 1968 roku i na przestrzeni lat funkcjonowała pod różnymi nazwami i z różnymi właścicielami, zawsze jednak (a przynajmniej od ostatnich trzech dekad) była pionierem i liderem w dziedzinie druku cyfrowego. W rękach obecnego właściciela znajduje się od 2008 roku - od tego czasu podwoiła swoją wielkość, co zaowocowało powstaniem nowego zakładu produkcyjnego w Szczecinie, gdzie realizowany jest nie tylko druk, ale także magazynowanie i dystrybucja zamówień w ciągu 24 godzin do większości krajów Europy.

Pod koniec ubiegłego roku Eurographic Group, której głównym profilem działalności jest produkcja książek i podręczników w krótkich nakładach, zainwestowała w system HP Indigo 12000 HD Digital Press, aby sprostać rosnącym potrzebom swoich klientów.

Od początku istnienia pod marką Eurographic Group firma wykorzystywała maszyny HP Indigo jako bazę technologiczną w zakresie druku cyfrowego. Do parku maszynowego składającego się z maszyn HP Indigo 5500 i HP Indigo 7900 w formacie SRA3+ dołączyła ostatnio maszyna HP Indigo 12000 HD w formacie B2, która nie tylko zwiększa możliwości produkcyjne obecnego portfela zamówień, ale również pozwoli rozszerzyć działalność o opakowania w 2020 roku.

Zakup maszyny cyfrowej HP Indigo 12000 HD przez Eurographic Group był podyktowany wymaganiami klientów dotyczącymi większej elastyczności, szybkich czasów realizacji zamówień przy dostawie w ciągu 24 godzin, stabilnej jakości i konkurencyjnych cenach.

"Zawsze byliśmy w pełni cyfrową drukarnią i jesteśmy z tego bardzo dumni – mówi Bartosz Nowakowski, dyrektor zarządzający Eurographic Group. - Zbudowaliśmy silną reputację na jakości, niskich kosztach, elastyczności i niezawodności. Nasza ostatnia inwestycja w system HP Indigo 12000 HD przenosi nas o jeden poziom wyżej zarówno pod względem jakości, jak i wydajności, czyniąc nas bardziej konkurencyjnymi niż kiedykolwiek w branży w porównaniu z drukiem offsetowym. HP Indigo 12000 HD daje nam najlepszą jakość na rynku, a jednocześnie zapewnia elastyczność i szybkość reakcji, których wymagają nasi klienci. Możemy teraz konkurować w małych nakładach, oferując jednocześnie wydajność cenową i lepszą jakość druku".

Dostawca usług druku planuje wkrótce rozpocząć produkcję spersonalizowanych krótkich serii sztywnych pudełek, oferując klientom ekskluzywne produkty na żądanie i w najwyższej jakości.

Maszyna HP Indigo 12000 HD została zainstalowana przez wyłącznego polskiego dystrybutora technologii HP Indigo, firmę Digiprint, która w ocenie Eurographic Group wykazała się profesjonalizmem i zrozumieniem potrzeb biznesowych klienta, oferując dogłębną obsługę i wsparcie. AN

error: Kopiowanie zabronione!