Dwie nowe myjki ciśnieniowe zainstalowane przez firmę GRAW
21 sty 2020 11:20

Firma GRAW zakończyła instalację dwóch myjek Simplex firmy RECYL - francuskiego producenta środków oraz urządzeń myjących dla drukarń. Simplex to urządzenie do ciśnieniowego mycia części maszyn przy wykorzystaniu podgrzanego płynu myjącego. Jak sama nazwa wskazuje, mycie w myjce Simplex jest dziecinnie proste. Wystarczy umieścić części w obrotowym koszu myjki, ustawić jeden z programów mycia (od 5 do 40 minut) i voila – wszystkie części są idealnie czyste!

Jedna z myjek stanęła w drukarni Wito w Bolechowie, a druga w drukarni Tomex w Sośnicowicach. Obie drukarnie to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa, oferujące szeroki asortyment produktów, rozwijające swoje parki maszynowe – o czym świadczy m.in. inicjatywa zautomatyzowania procesu mycia – poprzez instalację myjek ciśnieniowych, co poza aspektem ekonomicznym jest działaniem proekologicznym. W obydwu zakładach do mycia jest wykorzystywany płyn Quick Wash UV – specjalistyczny środek producenta RECYL przeznaczony do zmywania farb UV. QW UV charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością przy jednoczesnym bezpieczeństwie dla różnych materiałów: może być wykorzystywany do mycia części maszyn, wałków rastrowych, a nawet klisz fotopolimerowych. Płyn nadaje się zarówno do mycia w myjkach automatycznych, jak i manualnie.

Produkty chemiczne firmy RECYL są bezpieczne dla zdrowia człowieka, środowiska, a także mogą być wykorzystywane w druku opakowań dla przemysłu spożywczego.

Opracowano na podstawie informacji firmy GRAW

error: Kopiowanie zabronione!