RemaDays 2020: drukarki Mutoh na stoisku Atrium
21 sty 2020 11:11

Polski dystrybutor marki Mutoh – firma Atrium Centrum Ploterowe – jako co roku zaprezentuje odwiedzającym targi RemaDays pełną ofertę tego czołowego, japońskiego producenta drukarek i ploterów wielkoformatowych.

Na stoisku w podwarszawskim Ptak Warsaw Expo, dokładnie w tym samym miejscu co rok wcześniej, firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje 10 drukarek wielkoformatowych japońskiej marki Mutoh. Pokazywane urządzenia będą reprezentować 5 ekologicznych technologii druku: żywiczną, ekosolwentową, LED-UV, druku bezpośredniego na tkaninach oraz pośredniego, czyli sublimacji.

Na RemaDays swój targowy debiut w Polsce będzie mieć Mutoh XpertJet, czyli najnowsza seria drukarek rolowych japońskiego producenta. W sprzedaży dostępne są już dwa modele: 1641SR i 1682SR. Są to odpowiednio drukarki 4- (CMYK) i 8-kanałowe (2xCMYK lub CMYK LC LM LK). Ich wydajność sięga odpowiednio 53 i 87 m2/h.

XpertJet jako sukcesor linii ValueJet posiada wiele nowych rozwiązań, m.in. dwa rodzaje atramentów do wyboru (ekosolwentowe nowej generacji z certyfikatem GreenGuard Gold lub wielokrotnie nagradzane atramenty żywiczne Mutoh UMS z certyfikatem Eurofins Indoor Air Comfort). XpertJet przybrał nowoczesny czarny design. Zaimplementowano w nim technologię DropMaster w wersji 2, dotykowy panel sterowania, nowe systemy prowadzenia mediów i wiele innych.

XpertJet będzie drukował zarówno na stoisku Atrium Centrum Ploterowe, jak i na partnerskim – firmy Amagraf.

Druga polska premiera to Mutoh PerformanceJet PJ-2508UF. Jest to pierwszy, wielkoformatowy flatbed LED-UV o wymiarach 2540x1250 mm z ruchomą bramą karetki.

Drukarka zawiera zestaw zaawansowanych funkcji, które maksymalizują wydajność: 4 wysokowydajne głowice drukujące w technologii „grayscale” (zmienna kropla atramentu), zadruk nośników o grubości do 10 cm i maks. gramaturze 50 kg/m², wielostrefowy stół z podsysem (o różnych rozmiarach stref), system pinów pozycjonujących, a także możliwość rozbudowy do 6 głowic drukujących, dzięki czemu wydajność drukarki rośnie wraz z potrzebami użytkownika.

Mutoh PerformanceJet PJ-2508UF będzie drukował na stoisku partnerskim – firmy Amagraf.

Na stoisku Atrium nie zabraknie też znanych drukarek Mutoh ValueJet serii X, które drukują w technologii żywicznej.

Na targach reklamy nie może również zabraknąć druku LED-UV.

W portfolio japońskiego producenta wyróżniamy 3 serie urządzeń pracujących w tej technologii. Drukarki serii UF, tzw. gadżetowe, to urządzenia nie tylko do zadruku gadżetów reklamowych, ale szerokiego spektrum wszelkich przedmiotów o grubości do 7 lub 15 cm (w zależności od modelu). Mutoh ValueJet 426 i 626UF to kompaktowe drukarki LED-UV przeznaczone do druku na nośnikach i przedmiotach w maks.formacie odpowiednio A3+ i A2+. Stół roboczy pozwala na bezpośredni zadruk materiałów o grubości do 7 i 15 cm i ciężarze do 4 oraz 6 kg.

Bardzo interesującym urządzeniem dla branży dekoracji jest rolowy ploter LED serii UR. Mutoh ValueJet 1638UR to 2-głowicowa drukarka LED-UV o szerokości roboczej 1,62 m. Oprócz kolorów CMYK znajdziemy w nim także kolor biały oraz lakier. Urządzenie pozwala też na druk wielowarstwowy w jednym przebiegu (symultaniczny). Mutoh ValueJet serii „UR” potrafi zadrukować materiały czarne, kolorowe, metaliczne, fluorescencyjne, odblaskowe, przezroczyste i in. Oczywiście poradzi sobie także z klasycznymi nośnikami jak papiery, folie białe, banery, płótna, tapety, materiały powlekane i niepowlekane. Niska temperatura utrwalenia atramentu pozwala na stosowanie także mediów wrażliwych na wysoką temperaturę, np. cienkich klisz. Wydruk w momencie druku jest suchy i od razu gotowy do dalszej obróbki, montażu lub wysyłki.

Trzecią serią drukarek LED-UV japońskiego producenta jest UH. Są to drukarki hybrydowe, czyli stołowo-rolowe. Oznacza to, że mogą drukować tak samo jak seria UR na materiałach giętkich, a przede wszystkim na materiałach sztywnych do 15 mm grubości dzięki dostawianym stołom. Ta możliwość pozwoli na druk szyldów, plansz, opakowań, ceramiki, lekkich płyt i wielu innych.

Podczas targów Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje także kompletną technologię druku bezpośredniego na tkaninach naturalnych i sztucznych, czyli drukarkę Mutoh ValueJet 1938 TX z unikalnymi atramentami polimerowymi. To nowatorskie atramenty do druku bezpośredniego na różnych materiałach takich jak bawełna, poliester, len, wiskoza itd. Dzięki nim cyfrowa produkcja tkanin jest skrócona o procesy prania i suszenia. Atrament jest zgodny z REACH oraz ekopaszportem OEKO-TEX i cechuje się brakiem wolnych związków organicznych. Wydruki są odporne na światło UV.

Z kolei sublimacyjną, czyli pośrednią technologię zdobienia tkanin (ale także gadżetów, dekoracji, mebli, sprzętu sportowego) będzie reprezentować jeden z najpopularniejszych ploterów japońskiej marki Mutoh – RJ-900XG.

Atrium Centrum Ploterowe przyzwyczaiło gości targowych poszukujących targowych okazji, że ze stoiska zawsze wyjdą zadowoleni. Nie inaczej będzie i w tym roku… z tą różnicą, że ze stoiska można będzie wyjechać. Czym? Można będzie się dowiedzieć już w dniach 12-14 lutego.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

error: Kopiowanie zabronione!