Accurio C14000 wchodzi na rynek
27 sty 2020 11:56

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 14 lutego br. firma Konica Minolta oficjalnie wprowadzi do sprzedaży swoje nowe, premierowe rozwiązanie do produkcji wysokonakładowej. Model Accurio C14000 to zupełnie nowy produkt tej marki, oparty na technologii tonerowej. Od tego dnia u lokalnych dostawców urządzeń Konica Minolta będzie można składać zamówienia na tę innowacyjną maszynę.

W założeniach producenta Accurio C14000 to rozwiązanie skierowane do firm poligraficznych, które myślą o ekspansji biznesowej, możliwej dzięki przyspieszeniu procesów produkcyjnych, a co za tym idzie – poprawie wskaźników ekonomicznych m.in. w kontekście wzrostu wydajności czy wyższego zwrotu z inwestycji. „Jakość oferowana przez Accurio C140000 – mówi Michał Wiśniewski, production printing &solutions product manager w polskim oddziale Konica Minolta - jest bardzo wysoka i pozwala osiągać zdumiewające efekty. Nasza nowa maszyna może być z jednej strony doskonałym uzupełnieniem parku offsetowego, z drugiej – dzięki personalizacji – może być alternatywą dla tradycyjnego offsetu. Druk z wysoką prędkością wynoszącą 140 str./min, brak przestojów, wysoka automatyzacja produkcji– to przekłada się na biznes każdej drukarni (nawet tej, która realizuje niższe nakłady) i ma pozytywny wydźwięk ekonomiczny. Nie mniej ważny jest aspekt ekologiczny – również w tym zakresie drukarnia może zyskać bardzo dużo”.
„Mimo spadających nakładów – kontynuuje Michał Wiśniewski - rynek wciąż potrzebuje rozwiązań, które są przygotowane do bardzo dużych obciążeń, zwiększają wydajność produkcji, umożliwiają redukcję strat produkcyjnych i mają ograniczony negatywny wpływ na środowisko. Wychodzimy więc z nową propozycją nie tylko bez kompleksów i ograniczeń, bo nasze najnowsze rozwiązania przewyższają możliwości urządzeń konkurencyjnych, ale także „z przytupem”: 70 mln wydruków jeśli chodzi o żywotność maszyn Accurio C14000 to imponujący wynik; wydajność która – w kontekście szczytów produkcyjnych – sięga 2,5 mln nakładów miesięcznie to kolejny parametr, którym możemy się pochwalić; obsługa mediów dwustronnych o wymiarach 330x900 mm (co poszerza możliwości produkcyjne o bannery, okładki do książek, karty menu, plecki do kalendarzy i wiele innych produktów) – to pierwsze urządzenie na rynku oferujące taką możliwość; druk na podłożach do 450 g/m2 przy trybie dwustronnym i prędkości deklarowanej przez producenta wynoszącej w tym przypadku 140 str. A4/min – to tylko niektóre ich cechy. Parametry tych urządzeń nie tylko dogoniły konkurencję, ale w wielu aspektach ją wyprzedziliśmy”.

Wejście na rynek wysokowydajnej produkcji będzie – jak zapowiada firma Konica Minolta – niezwykle dla niej ważnym, globalnym krokiem. „Nasza nowa propozycja nie tylko otwiera przed nami jeszcze większe możliwości obecności w tym sektorze, ale może także w najbliższej przyszłości zmienić strukturę graczy na tym rynku, a naszą firmę – jak mamy nadzieję - wysunie na pozycję jednego z jego liderów” – dodaje Michał Wiśniewski.

Krótki film prezentujący nowe rozwiązanie można obejrzeć pod adresem: https://youtu.be/hAa2w4kcRLo”.

Więcej informacji w grudniowej „Poligrafice”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta

error: Kopiowanie zabronione!